آخرین مقالات

ایمپلنت سوئیسی در صادقیه

ایمپلنت سوئیسی در صادقیه ، سلام دوست عزیز، در این مقاله قصد داریم به معرفی مرکز ایمپلنت سوئیسی در صادقیه، قیمت ایمپلنت سوئیسی در صادقیه، مزایای

ادامه مطلب »

ایمپلنت فوری در صادقیه

ایمپلنت فوری در صادقیه ، سلام دوستان! امروز می‌خواهم درباره‌ی یک موضوع جالب و مفید بحث کنم، یعنی ایمپلنت فوری در صادقیه. این مقاله به دنبال

ادامه مطلب »

ایمپلنت کره ای در صادقیه

ایمپلنت کره‌ای در صادقیه ، یک پنجره به بهترین روش‌های ایمپلنت دندان . سلام به دوستان عزیز. امروز می‌خواهیم درمورد مرکز ایمپلنت کره‌ای در صادقیه صحبت کنیم.

ادامه مطلب »

ایمپلنت قسطی در صادقیه

مرکز ایمپلنت قسطی در صادقیه ، دوست عزیز، ایمپلنت قسطی یکی از روش های مدرن و موثر برای جایگزینی دندان های گم شده است. در صادقیه، مرکز

ادامه مطلب »
پل دندان چیست و چگونه جایگذاری می شود؟

پل دندان چیست و چگونه جایگذاری می شود؟

پل دندان چیست و چگونه جایگذاری می شود؟

پل دندان چیست و چگونه جایگذاری می شود؟

پل دندان یک وسیله مصنوعی است که به واسطه آن جای خالی دندان‌ها پر می‌‌شود. این پل برای پر کردن فضای خالی، روی پایه‌های طبیعی دندان‌های مجاور قرار می‌گیرد و جای خالی دندان را پر می کند. نام دیگر پل دندان بریج دندان است.

 پل دندان برای اصلاح طرح لبخند فرد بیمار، پر کردن فضای خالی، جلوگیری از ناصاف شدن دندان های طبیعی و مشکلات تکلم استفاده می شود. همان طور که از اسم آن مشخص است پل دندان یا بریج دندان در واقع مانند یک پل، فواصل بین دو دندان طبیعی را پر می کند.

شاید تصور کنید که با خالی گذاشتن جای دندان از دست رفته کمک بزرگی به دندان های دیگر می کنید. اما این را می دانید که اگر مدت طولانی جای دندان از دست رفته خالی باشد، شکل و شمایل دندان های دیگر نیز تحت تأثیر قرار گرفته و باعث ناصاف شدن آنها می شود؟ یا اینکه اگر جای دندان تان خالی باشد در غذا خوردن دچار مشکل می شوید؟ پس در صورت از دست دادن دندان تان سریعا به پزشک مراجعه کنید.

 پزشک متخصص ممکن است با استفاده از روش پل دندان یا بریج دندان مشکل دندانی شما را حل کند. آیا با روش پل دندان آشنا هستید؟ در این مقاله درباره پل دندان چیست اطلاعاتی به شما ارائه می شود.

پل دندان یا بریج دندان

پل دندان چیست

از پل دندان برای افرادی که دندان‌های خود را به هر دلیلی از دست داده‌اند؛ استفاده می‌شود. وقتی که جای یک دندان خالی شود، مشکلات بسیاری برای فرد به وجود می‌آید.

کج شدن دندان‌های کناری به سمت حفره خالی، تغییر شکل دادن دندان‌ها به سمت بالا و پایین، اثر بر دندان‌های نیش، فشار دندان‌ها روی مفاصل فک و درد‌ از جدی‌ترین آسیب‌هایی هستند که از دست دادن دندان می‌تواند به وجود بیاورد. به همین دلیل اقدام کردن برای یک روش ترمیمی و درمانی مانند پل دندان بسیار اهمیت دارد.

پل دندان در واقع کاشت دندان بدون ایمپلنت است. شکل ظاهری و کارایی پل دندان به این صورت است که دو روکش در دو طرف یک دندان مصنوعی روی دندان های سالم قرار می گیرد.

 دندان مصنوعی که مانند پلی، دندان های پایه را به هم نگه داشته است، جای خالی دندان از دست رفته را پر می کند. با استفاده از این روش یک ظاهر طبیعی برای دندان های شما ایجاد شده و لبخند زیبایی برایتان به ارمغان می آورد.

جنس این دندان های مصنوعی از سرامیک، فلز (طلا) و شیشه است. می توان به طور دلخواه از یکی از انواع آن استفاده کرد. عده ای از افراد از دندان مصنوعی طلا استفاده می کنند. از دیگر آلیاژهای مورد استفاده در ساختار آن پرسلن یا ترکیبی از پرسلن و طلا است. پرسلن به دلیل هم‌رنگ بودن با دندان، برای اصلاح لبخند و یک رنگ کردن دندان‌ها استفاده می‌شود.

اگر از این روش استفاده کنید باید به شدت مراقب دندان های خود باشید. چرا که دندان های کناری دندان مصنوعی سالم هستند. از این رو هر گونه آسیب به دندان های سالم ممکن دندان مصنوعی را بی اثر کند.

 بنابراین نیاز است روزی دو بار مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید. این توصیه ها توسط مشاوران و متخصصین مرکز تخصصی مستر ایمپلنت به افراد بیمار یادآوری می شود.

برای اینکه پس از استفاده از این روش دچار مشکل نشوید، بهتر است گاهی برای معاینه نزد دندانپزشک حاضر شوید.

رزرو وقت مشاوره و معاینه رایگان

برای ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان شماره تماس خود را بگذارید.

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

انواع پل دندان (بریج دندان)

یکی از بزرگترین عیوب پل دندان تراش مینای دندان در مواردی است که پزشک تشخیص دهد. چرا که مینای دندان تجدید پذیر نیست و این می تواند عیب بزرگی باشد. اما در صورتی که از دندان های سالم درست محافظ شود این مشکلات پیش نخواهد آمد. 

پل های دندانی در چهار نوع: ـ ساده و سنتی، پل معلق (کانتی لِوِر)، پل مریلند و پل ثابت شده با ایمپلنت وجود دارد.

ـ پل ساده و سنتی

این شیوه همان روشی است که از قدیم الایام با تراش دادن دندان های سالم در دو طرف فضای خالی صورت می گرفت. در این روش نیز می توان از چند دندان مصنوعی برای فضاهای خالی استفاده کرد. عیب آن تراشیدن مینای دندان است.

ـ پل دندان معلق (کانتی لِوِر)

این روش فقط مختص پر کردن جای یک دندان است. در این شیوه از یک پروتز دندانی در طرف چپ یا راست و فیکس آن روی دندان سالم استفاده می شود. این روش برخلاف نحوه سنتی از یک دندان برای دندان پایه استفاده می شود. 

همچنین قبل از جایگذاری دندان مصنوعی و پروتز باید دندان سالم تراش داده شود. عیب این روش این است که تنها یک دندان را حمایت می کند و اینکه دندان تراشیده می شود.

ـ پل دندان مریلند

در این روش نیز از دو دندان طبیعی به عنوان پایه استفاده می شود. با این تفاوت که دیگر دندان ها تراش داده نمی شود. بلکه دندان مصنوعی به واسطه دو باله که پشت دندان های طبیعی فیکس شده اند در جای خود ثابت می شود. 

این روش به دلیل اینکه مینای دندان را تخریب نمی کند، نوع مناسب تری به نظر می رسد. باله های متصل شده به پشت دندان های چپ و راست از جنس فلز یا پرسلین است.

ـ بریج دندان با کمک پایه های ایمپلنت

در این روش پل دندانی به واسطه پایه ایمپلنت جای خالی دندان را پر می کند. این شیوه به دلیل خراب بودن دندان های کناری یا دلایل دیگر استفاده می شود. به این صورت که ابتدا پایه ایمپلنت در استخوان فک جوش می خورد. 

بعد دندان مصنوعی یا پل دندان روی آن سوار می شود. یکی از بزرگترین معایب این روش هزینه بر بودن و صرف زمان طولانی است. چرا که کاشت ایمپلنت چندین ماه طول می کشد.

انواع پل دندان (بریج دندان)

نکات کاشت پل دندان (بریج دندان)

ـ کاشت دندان به روش پل دندان نسبت به ایمپلنت قدرت ضعیف تری دارد. چرا که پل دندان طول عمری بین 5 تا 10 سال دارد. اما ایمپلنت دندان تقریبا به صورت دائمی است.

ـ مراقبت از دندان ها و رعایت بهداشت دهان پس از کاشت پل دندان بسیار ضروری است . چرا که پایه های پل، دندان های طبیعی است. اگر این دندان های مجاور طبیعی دچار پوسیدگی شوند، بالطبع دندان مصنوعی نیز عملکرد خوبی نخواهند داشت.

ـ در روش پل دندان، دندان مصنوعی در استخوان فک ثابت نمی شود. بنابراین با یک ضربه شدید ممکن است هم دندان های سالم و هم دندان مصنوعی بشکند.

هزینه کاشت پل دندان

مستر ایمپلنت یکی از مراکز معتبر فعال در زمینه ارائه خدمات دندانپزشکی از جمله ایمپلنت، کاشت پل دندان، کشیدن و پر کردن دندان و دیگر موارد است. در این مرکز عوامل متعدد روی هزینه پل دندان تأثیر گذار است. 

البته ما قیمت ایمپلنت دندان را ارائه دادیم با این حال موارد تاثیر بر هزینه کاشت پل دندان از جمله این موارد شامل:

ـ تعداد دندان های از دست رفته و جاهای خالی آن.

ـ مقدار پیچیدگی قرار گرفتن بریج

ـ ترمیم دندان ها هنگام قرار دادن بریج.

ـ مواد استفاده شده در پل دندان یا دندان مصنوعی که معمولا از جنس رزین کامپوزیت، زیرکونیا و دیگر آلیاژهای پوشیده از رزین است.

به همین دلیل می توانید شماره خود را در فرم زیر قرار داده تا مرکز ایمپلنت در صادقیه با شما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

پرسلین دندان چیست

پرسلین ونیرها، لایه‌ های سرامیکی هستند که به سطح دندان‌ ها متصل شده و به منظور بهبود ظاهر دندان ‌ها، بستن فواصل بین دندان ‌ها و ایجاد تقارن در لبخند به کار می ‌روند. در مقابل روکش ‌های دندان، فقط قسمتی از دندان آسیب ‌دیده را می ‌پوشانند و به شکلی طبیعی طراحی شده اند.

پرسلین ونیرها به طور سفارشی ساخته می ‌شوند و به راحتی روی دندان‌ ها قرار می ‌گیرند. پرسلین دندان از طریق چسباندن با دندان‌ ها تطابق می ‌یابند. در صورتی که دندان کمی باقی مانده باشد، پرسلین با رنگ دندان‌های اطراف تطابق پیدا می ‌کند.

مراقبت منظم از پرسلین ونیرها با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان، به همراه حفظ بهداشت دهان و دندان، می‌ تواند به مرمت آنها کمک کند. عمر پرسلین ونیرها به مراقبت شما بستگی دارد. این ونیرها تغییر رنگ نمی‌ دهند، از مواد مقاومی ساخته شده ‌اند و دارای طول عمر طویلی هستند. در صورت نیاز به خدمات پرسلین دندان، توصیه می‌ کنیم به یک دندانپزشک متخصص مراجعه کنید.

مستر ایمپلنت به عنوان یک کلینیک دندانپزشکی حرفه ای، با کادری با تجربه در این زمینه به شما خدمات ارائه می دهد. علاوه بر این، در صورت داشتن سوال، دندانپزشک این مجموعه با حوصله به تمام سوالات شما پاسخ می دهد.

روش پل زدن دندان

پل زدن دندان یک روش درمانی در زمینه دندان‌پزشکی است که در آن دندان‌های مجاور دندان‌های از دست رفته یا خراب شده با یک پلی از جنس مصنوعی یا فلزی جایگزین می‌ شوند. روند پل زدن دندان عبارت است از:

-مشاوره و بررسی: در این مرحله، دندان‌پزشک شما به دقت دندان‌ها و فضای خالی را بررسی می‌کند. او تصمیم می‌گیرد که آیا پل مناسب است یا نه.

-تدارک مواد: اگر تصمیم برای پل زدن گرفته شد، مواد مناسب (مانند طلا، پلاتین، سرامیک یا مواد کامپوزیت) برای ساخت پل تهیه می‌شوند.

-تراش دندان‌ها: دندان‌های مجاور به‌عنوان دندان‌های پایه، تراش داده می‌شوند تا فضای کافی برای نصب پل فراهم شود.

-گرفتن اندازه: پس از تراش دادن دندان‌های پایه، اندازه‌برداری دقیق از دندان‌ها و فضای بین آنها انجام می‌شود تا پل با اندازه دقیق تهیه شود.

-نصب پل موقتی: تا زمانی که پل دائمی ساخته شود، پل موقتی با استفاده از چسبندهای مخصوص نصب می‌شود تا فضای خالی در دهان را پر کند.

-ساخت پل دائمی: پس از تهیه مواد و اندازه‌برداری دقیق، پل دائمی ساخته می‌شود. این پل ممکن است شامل دندان‌های مصنوعی یا سفارشی‌سازی شده باشد تا با دندان‌های طبیعی شما تطابق داشته باشد.

-نصب پل دائمی: پس از ساخت پل دائمی، آن به دندان‌های پایه با استفاده از چسبندهای مخصوص متصل می‌شود. پل با دندان‌های پایه ادغام می‌شود و تثبیت می‌گردد.

پل زدن دندان جلو

پل زدن دندان‌ های جلویی به شیوه ‌ای مشابه با پل زدن دندان ‌های دیگر انجام می شود، با این تفاوت که دندان‌ های جلویی حساسیت زیادی نسبت به دندان های دیگر دارند. پل‌ های دندانی جلویی به شکل ظاهری دهان و دندان کمک می ‌کنند. آنها به ترمیم فضای خالی به ‌ویژه در دندان ‌های جلو کمک کرده و باعث زیبایی دندان ها می ‌شوند.

افرادی که دندان‌ های جلویی آنها آسیب دیده‌ با استفاده از پل دندانی می توانند مثل سابق غذا بخورند و صحبت کنند. پل‌ ها از ایجاد عوارض فیزیکی از جمله تغییر شکل فک و دهان جلوگیری کرده و اختلالات خفیف فک، درد سر و گردن و حتی مشکلات گوارشی را از بین می برند.

در صورتی که پایه دندان ‌هایی که کنار دندان ‌های از دست رفته قرار دارند، سالم باشند، با نصب پل می‌ توان از تراش دادن دندان‌ های پایه جلوگیری کرده و آنها را حفظ کرد.

به دنبال ترمیم شکل ظاهری دندان ها، فرد اعتماد به نفس خود را به دست می آورد که تأثیر مستقیمی بر کیفیت زندگی فرد دارد. پل‌ های دندان جلویی از مواد با کیفیت ساخته می شوند و طول عمر بالایی دارند.

اشتراک گذاری مطلب

با ما در تماس باشید

  • تهران ,فلکه دوم صادقیه, خیابان آیت الله کاشانی
    جنب بانک سرمایه , ساختمان فربد پلاک 258.
    طبقه 4 واحد
  • 02144045596

  • 09302994400

  • info@mr-implant.com

مطالب مرتبط

ایمپلنت فک بالا در صادقیه
مقالات
admin

ایمپلنت فک بالا در صادقیه

اکتشاف ایمپلنت فک بالا در صادقیه: معرفی، قیمت، مزایا و ویژگی‌ها ، در این مقاله، به بررسی یکی از مراکز برجسته ایمپلنت فک بالا در صادقیه

ادامه مطلب
ایمپلنت دیجیتال در صادقیه
مقالات
admin

ایمپلنت دیجیتال در صادقیه

ایمپلنت دیجیتال در صادقیه ، راهی جدید به سلامت دندانی ؛ سلام دوستان! امروز قصد دارم درباره مرکز ایمپلنت دیجیتال در صادقیه صحبت کنم و به

ادامه مطلب
لطفا امتیاز دهید