قیمت ایمپلنت دندان سال 1401 (مهر ماه)

ایمپلنت دندان

قیمت انواع ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان در ایران به شرایط و موارد مختلفی بستگی دارد. به طور مثال، مارک ایمپلنت، کشور سازنده و کیفیت ایمپلنت در قیمت ایمپلنت دندان موثر است.

در ادامه قیمت ایمپلنت سال 1401 را در جدول قرار داده ایم تا مراجعه کنندگان عزیز به راحتی به قیمت ایمپلنت دندان در مستر ایمپلنت دسترسی پیدا کنند. 

اما به طور کلی، هزینه ایمپلنت در سال 1401، بین 5 میلیون تومان تا 17 میلیون تومان است.

ایمپلنت کره ای، ایمپلنت سوئیسی، ایمپلنت آلمانی و ایمپلنت فرانسوی در بازار ایران موجود هستند که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند.

عواملی مانند برند ایمپلنت، کیفیت مواد اولیه و دستمزد پزشک در تعیین هزینه ایمپلنت دندان موثر است.

در مستر ایمپلنت تمام ایمپلنت ها توسط متخصصان ایمپلنت و پروتز انجام میگیرد، تجربه پزشک در ماندگاری و دوام ایمپلنت دندان تاثیر بسیار زیادی دارد.

رزرو وقت مشاوره و معاینه رایگان

برای ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان شماره تماس خود را بگذارید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

4.9/5 - (225 امتیاز)

هزینه ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان با هزینه جراحی ایمپلنت توسط متخصص محاسبه می شود. اما گاهی ممکن است جراحی مجدد لازم باشد که این موضوع باعث افزایش هزینه ایمپلنت دندان می گردد. در برخی موارد به دلیل استفاده از روکش ایمپلنت زیرکونیا یا هزینه های جانبی دیگر بر اساس تشخیص پزشک و نیاز بیمار، ممکن است از قیمت ها کاسته و یا مبلغی به آن اضافه شود.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401 در مستر ایمپلنت به صورت کامل بابت هر واحد ایمپلنت دندان محاسبه شده است و هیچگونه هزینه اضافی پرداخت نمی کنید. همچنین توجه داشته باشید ایمپلنت دندان با ضمانت ویژه مستر ایمپلنت ارائه می شود و با روکش ایمپلنت PFM می باشد. کاشت ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت انجام می گیرد.

ایمپلنت دندان implant teeth بهترین و مطمئن ترین روش برای کاشت دندان طبیعی است و روشی پرطرفدار و رایج در سراسر جهان به شمار می رود.

امروزه از برندهای مختلفی برای ایمپلنت استفاده می شود. به طور مثال، برندهای اروپایی، ایمپلنت کره ای و آمریکایی در کشور ما پر طرفدار بوده که از نظر دوام، مقاومت و کیفیت با هم متفاوت هستند. خیلی از افراد تصور می کنند برندهای امریکایی و اروپایی کیفیت و قیمت بهتری نسبت به ایمپلنت کره ای دارند اما بهتر است بدانید قیمت ایمپلنت کره ای مانند ایمپلنت DIO نسبت به ماندگاری و دوام این برند بسیار مناسب است.

همچنین برند zimmer یکی از پر طرفدارترین و بهترین برند ایمپلنت به شمار می رود که هزینه بالایی دارد و جنس آن از تنتالوم است. یکی دیگر از بهترین انواع ایمپلنت astra است که برای نواحی فک جلو و طرح لبخند کاربرد دارد و جزء گرانترین انواع ایمپلنت محسوب می شود.

ایمپلنت دندان قیمت متفاوتی دارد و در ادامه جدول قیمت هر واحد ایمپلنت دندان را می توانید مشاهده کنید.

قیمت ایمپلنت پرطرفدار سال 1401

مارک ایمپلنت

کشور سازنده

قیمت ایمپلنت

ضمانت ویژه

ایمپلنت Cis

کره جنوبی

4.900.000

2 سال

ایمپلنت Mib

فرانسه

5.400.000

3 سال

ایمپلنت Avest Gold

کره جنوبی

7.900.000

3 سال

ایمپلنت Sewonmedix

کره جنوبی

8.500.000

5 سال

ایمپلنت دیو dio

کره و آمریکا

9.500.000

10 سال

جدول قیمت بهترین ایمپلنت دندان های جهان

مارک ایمپلنت

کشور سازنده

قیمت ایمپلنت

ضمانت ویژه

ایمپلنت دیو dio

کره و آمریکا

9.500.000

10 سال

ایمپلنت زیمر zimmer

آمریکا

12.000.000

10 سال

ایمپلنت نئودنت neodent

سوئیس 

13.000.000

مادام العمر

ایمپلنت اشترومن iti

سوئیس

15.000.000 

مادام العمر

ایمپلنت اشترومن iti SLA

سوئیس

16.500.000

مادام العمر

همانطور که در جداول بالا مشاهده می کنید؛ ایمپلنت دندان با توجه به کیفیت و میزان ضمانت، قیمت متفاوتی دارد. مستر ایمپلنت کاشت دندان را با ضمانت ویژه برای شما انجام میدهد.

با توجه به کشور سازنده، قیمت هر واحد ایمپلنت دندان متفاوت است و در حال حاضر، بهترین ایمپلنت دندان جهان را کشورهای سوئیس (اشترومن)، کره جنوبی و آمریکا در اختیار دارند.

قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن

ایمپلنت سوئیسی اشترومن، جزء محبوب‌ترین ایمپلنت‌های تولید شده سوئیس بوده که مانند دیگر ایمپلنت‌های سوئیسی، ضمانت مادام العمر دارد. ایمپلنت سوئیسی ساخت کشور سوئیس و جزء ۵ برند برتر دنیا است . این ایمپلنت دارای سابقه طولانی و نوآوری در زمینه ایمپلنت دندانی می باشد.

فرایند ساخت ایمپلنت سوئیسی بسیار پیچیده است و از تیتانیوم خالص یا آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است. کیفیت آن تا حد زیادی به کیفیت تیتانیوم بستگی دارد. هر چقدر کیفیت تیتانیوم ایمپلنت بهتر باشد و تکنولوژی ساخت و طراحی آن با دقت بالاتری انجام شود؛ ایمپلنت دارای کیفیت بیشتر و ماندگاری بالاتری است.

برند ایمپلنت سوئیسی اشترومن یکی از سه برند برتر ایمپلنت در سراسر دنیا و بهترین برند ایمپلنت سوئیسی است. مهندسی دقیق ایمپلنت‌ های دندانی ساخت این شرکت برای کاشت دندان با کیفیت بسیار بالا، در بیمارانی که استخوان فک آنها با مشکلات متعددی از جمله کافی نبودن تراکم یا کوتاه بودن مواجه است؛ راه حلی ایده آل به شمار می‌آید.

متخصصین و دندانپزشکان با تجربه، ایمپلنت دندان سوئیسی اشترومن را باکیفیت ترین جنس ایمپلنت موجود در بازار می دانند؛ به همین دلیل قیمت ایمپلنت دندان اشترومن نسبت به سایر برندها کمی بالاتر است. اما در عوض احتمال شکست کاشت دندان با استفاده از ایمپلنت اشترومن به شدت کاهش پیدا کرده و طول مدت درمان نیز کوتاه تر خواهد شد.

جنس ایمپلنت اشترومن از تیتانیوم بوده و به دلیل سازگاری بیولوژیکی خوبی که دارد، برای تمامی سنین می‌توان از آن استفاده کرد. تمام این موارد بر قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن تاثیر گذار هستند و مسلما با توجه به کیفیتی که ارائه می‌دهد، از قیمت بالایی نیز برخوردار است.

از ویژگی‌های دیگر این ایمپلنت می‌توان به استفاده از تکنولوژی rexolid و slactive در ساخت ایمپلنت سوئیسی اشترومن اشاره کرد که باعث کاهش تهاجم ایمپلنت به دندان و لثه می‌شوند.

این ویژگی‌ها درصد موفقیت و رضایت این ایمپلنت را بالا برده و آن را به یکی از بهترین ایمپلنت‌های دندان مبدل کرده است. صرف نظر از بالا بودن قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن که با کیفیت و دوام آن تناسب دارد، این ایمپلنت از مناسب‌ترین گزینه‌ ها برای داشتن یک ایمپلنت طبیعی، کارآمد و در عین حال راحت و منعطف است.

کلینیک دندانپزشکی مستر ایمپلنت

برای معاینه و مشاوره رایگان توسط متخصص ایمپلنت با شماره های زیر تماس بگیرید.

صادقیه – خیابان آیت الله کاشانی جنب بانک سرمایه ساختمان فربد پلاک 258 طبقه 4 واحد 25

قیمت ایمپلنت اشترومن

همان طور که گفته شد، قیمت ایمپلنت اشترومن مانند تمام ایمپلنت‌های دیگر با کیفیت و ویژگی‌های آن ارتباط دارد. این ایمپلنت از ویژگی‌هایی همچون کیفیت و دوام بالا، زیبایی طبیعی، راحتی، عدم آسیب به دندان و لثه، سازگاری خوب و بسیاری از موارد دیگر برخوردار است.

همه این ویژگی‌های منحصر به فرد بر قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن تاثیرگذار هستند و قیمت آن را در رنج 10.000.000 تا 15.000.000 قرار می‌دهند. البته توجه داشته باشید که کیفیت این ایمپلنت به قدری بالا است که خود کمپانی سازنده آن برای ایمپلنت اشترومن ضمانت مادام العمر صادر می‌کند؛ پس هزینه‌ای که برایش می‌پردازید کاملا به صرفه و مناسب است.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

قیمت ایمپلنت کامل به عوامل زیادی بستگی دارد. ایمپلنت کامل که هدف آن ارائه زیبایی کامل به فک و دندان‌های فرد است در کلینیک‌ های مختلف، قیمت متفاوتی دارد. به طور مثال مرکز ایمپلنت در غرب تهران، کاشت ایمپلنت کامل را با بهترین قیمت برایتان انجام می‌ دهد. عوامل زیادی در قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین تاثیر دارد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

برند ایمپلنت

امروزه در سراسر دنیا انواع کشورها اقدام به تولید برند های مختلفی کرده‌ اند و آن‌ ها را به سراسر دنیا ارسال می‌ کنند. به هر میزانی که برند ایمپلنت دندان معتبرتر و معروف‌ تر باشد، ایمپلنت دندان قیمت بالاتری دارد. ایمپلنت کامل از این قاعده مستثنی نیست. با انتخاب برند های معتبر از بوجود آمدن عوارض احتمالی ایمپلنت جلوگیری کنید.

هزینه جراح ایمپلنت کامل کل دهان

یکی از مهم‌ ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت کامل، دستمزد جراح است. هر چقدر جراح در این زمینه باتجربه‌ تر باشد، به مراتب دستمزد بالاتری نسبت به سایر دندانپزشکان دارد. به این نکته دقت داشته باشید که بالا بودن هزینه دستمزد جراح به منزله با کیفیت بودن کار او و کارکنان کلینیک نیست.

موقعیت جغرافیایی

گاهی اوقات موقعیت جغرافیایی کلینیک روی قیمت ایمپلنت کامل دندان تاثیر گذار است. به طور مثال قیمت ایمپلنت دندان تهران نسبت به شهرستان‌ ها کمی بالاتر است.

نوع کانکشن ایمپلنت کامل

فرایند اتصال ایمپلنت به استخوان لثه و متریالی که در این فرایند استفاده می‌شود، روی قیمت ایمپلنت فک بالا و پایین تاثیر می‌‌گذارد. به هر میزانی که پزشک از تجهیزات پیشرفته‌ تری در این زمینه استفاده کند، ایمپلنت دندان هزینه بالاتری دارد.

درمان های جانبی ایمپلنت ​

درمان های جانبی ایمپلنت

درمان های جانبی ایمپلنت دندان در قیمت هر واحد ایمپلنت دندان تاثیرگذار بوده و شامل موارد زیر است:

پیوند لثه

سلامت دهان یکی دیگر از عوامل مهم در ایمپلنت است. اگر شما به پریودنتال دچار باشید یا در اثر عفونت، لثه شما تحلیل رود؛ در این صورت جراحی لثه برای شما توسط پزشک انجام میشود که باعث افزایش هزینه ایمپلنت می گردد.

بیلیچینگ

بیلچینگ و سفید کردن دندان قبل از قالب گیری انجام میشود. این اقدام روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیر گذار است.

روش جایگذاری یا نصب

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ایمپلنت، استفاده از پیشرفته ترین فناوری رایانه است که به وسیله آن میتوان یک کاشت ایمپلنت دقیق و مطمئن را انجام داد که قرار دادن استاتیک مستلزم آن است که از دهان شما اسکن گرفته شود.

تجربه متخصص دندانپزشک

خیلی از پزشکان می خواهند از روش ALL ON 4 استفاده کنند؛ اما به دلیل عدم توانایی در انجام این کار، در موفقیت جراحی ایمپلنت تاثیر منفی می گذارد. از همین رو، هر چه متخصص ایمپبلنت با تجربه تر باشد؛ میزان موفیقت کاشت ایمپلنت دندان شما افزایش می یابد.

درمان پیوند استخوان

پیوند استخوان معمولا برای افرادی مناسب بوده که مدت زمان زیادی است که دندان خود را از دست داده اند. اگر بیش از 2 الی 3 ماه است که دندان خود را کشیده اید به احتمال زیاد ممکن است نیازمند یپوند پودر استخوان باشید.

پس از اینکه مدتی جای دندان خالی بوده و ریشه ای وجود نداشته باشد، استخوان ناحیه خالی تغذیه نمی شود و به مرور تحلیل می رود و در این حالت پیوند استخوان یک امر ضروری است. پیوند استخوان در واقع پودر استخوان است که در جای ریشه دندان از دست رفته قرار میگیرد و توسط استخوان فک بازسازی شده و آن ناحیه از نظر ساختار استخوانی، قوی، مستحکم و برای ایمپلنت دندان آماده می شود.

درمان سینوس لیفت

کاشت ایمپلنت در صورتی موفق است که شرایطی مانند ارتفاع، حجم و تراکم کافی استخوان برای آن فراهم شود. حال اگر این استخوان شرایط مناسبی برای ایمپلنت نداشته باشد؛ پزشک برای انجام آن از طریق لیفت سینوس شرایط را برای ایمپلنت فراهم میکند که این جراحی هزینه ایمپلنت را افزایش میدهد.

همچنین این درمان یکی از متداول ترین درمان های پیوند استخوان برای کاشت ایمپلنت است. اگر دندان از دست رفته در ناحیه خَلفی یا پشتی باشد؛ یعنی دندان های آسیاب، در این حالت چون سینوس های صورت در بالای این ناحیه قرار دارند، در صورتی که ریشه دندان وجود نداشته باشد با گذشت زمان سینوس ها به سمت پایین می آیند.

سینوس لیفت اصطلاحا همان بالا کشیدن سینوس ها است که اگر سینوس ها از جای خود حرکت کرده باشند؛ لازم است به جای خود و به سمت بالا برگردند. به این کار جراحی سینوس لیفت می گویند.

سینوس لیفت بسیار ضروری و مهم است. زیرا در صورتی که سینوس ها به سمت پایین آمده باشند و حفره دندانی را درگیر کنند؛ امکان کاشت ایمپلنت دندان وجود ندارد. سینوس لیفت به دو صورت سینوس لیفت باز  (open sinus lift) و سینوس لیفت بسته (closed sinus lift) انجام می شود که هزینه هر کدام متفاوت است و در قیمت هر واحد ایمپلنت دندان تاثیر میگذارد.

جراحی لثه ایمپلنت

در صورتی که یک یا چند دندان خود را در اثر ورزش، تصادف یا پوسیدگی از دست داده اید، اما با این وجود اگر ریشه در فک شما وجود داشته باشد؛ پزشک برای جراحی لثه اقدام میکند. اما برای انجام آن، هزینه جدا گانه ای دریافت می شود.

این مورد هم درمانی بوده و در کمتر از 20 درصد افراد مورد نیاز است. در واقع اگر شرایط لثه به صورتی باشد که نیازمند پیوند لثه و جراحی وسیع باشید این درمان جانبی برای شما انجام می شود.

هزینه درمان های جانبی ایمپلنت دندان

هزینه های جانبی ایمپلنت دندان

توجه داشته باشید هزینه های جانبی ایمپلنت دندان در برخی موارد مورد نیاز بوده که این موضوع با توجه به شرایط بیمار تعیین می شود.

یکی از درمان های جانبی برای آماده شدن لثه شما جهت ایمپلنت، لیفت سینوس باز و بسته است. که این عمل شامل هزینه اضافی برای کاشت ایمپلنت شما می شود.
عمل لیفت سینوس یک نوع پیوند استخوان است. روش لیفت سینوس که رایج ترین نوع لیفت به شمار میرود؛ پس از گذراندن دوره نقاهت 4 الی  6 ماهه، بافت استخوانی کامل شده و شما برای کاشت ایمپلنت آماده می شوید.

جراحی بعدی لیفت لثه به صورت بسته است. این تکنیک اسیب کمتری به لثه شما وارد میکند و فقط از طریق سوراخی که برای ایمپلنت در لثه شما ایجاد شده، پزشک جراحی را انجام میدهد. یکی دیگر از هزینه های جانبی دندان، بازسازی کامل فک است که این عمل احتمال موفیقیت کاشت ایمپلنت را بالا برده و همچنین باعث افزایش قیمت ایمپلنت دندان میشود.

قیمت ایمپلنت دندان با هزینه های جانبی محاسبه می شود و در نهایت یک طرح درمان کامل با تمامی هزینه های ایمپلنت به طور کلی ارائه می شود تا از کل هزینه ایمپلنت دندان خود آگاه شوید.

نام درمان قیمت درمان
لیفت سینوس بسته close 3 تا 5 میلیون تومان
لیفت سینوس باز open 6 تا 10 میلیون تومان
جراحی لثه 1 الی 1.5 میلیون تومان
بازسازی کامل فک 10 تا 15 میلیون تومان
پیوند استخوان 2 تا 10 میلیون تومان

همانطور که گفتیم قیمت هر واحد ایمپلنت دندان با جراحی ایمپلنت و روکش ایمپلنت PFM می باشد و هزینه های جانبی در صورت نیاز به آن ها اضافه می شود.

پیشنهاد می کنیم حتما از طرح ویزیت و مشاوره رایگان مستر ایمپلنت استفاده کنید تا بصورت کامل توسط متخصص ایمپلنت معاینه شوید و طرح درمان به همراه هزینه های مورد نیاز کاملا برای شما شرح داده شود.

جراحی ایمپلنت دندان یک درمان تخصصی است که میبایست توسط دندانپزشک متخصص ایمپلنت و پروتز دندان و فک انجام شود تا موفقیت و طول عمر ایمپلنت به بهترین شکل حفظ گردد.

رزرو وقت مشاوره و معاینه رایگان

برای ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان شماره تماس خود را بگذارید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

قیمت دندان مصنوعی ثابت

با افزایش نارضایتی افراد از لغزش دندان مصنوعی، نوع جدید از تکنولوژی بوجود آمده که پروتز های ثابت را روی پایه ایمپلنت قرار می‌ دهند و از این طریق از بروز مشکلاتی که در دندان مصنوعی متحرک وجود دارد، جلوگیری می‌ کند. به طور کلی دندان مصنوعی ثابت یکی از به صرفه‌ ترین روش‌ های جایگزین دندان‌‌ های از دست رفته محسوب می‌ شود.

در این روش، نوع روکش ایمپلنت روی قیمت آن بسیار تاثیرگذار است. به همین دلیل استفاده از روکش مرغوب دندان ایمپلنت قیمت بالاتری نسبت به سایر روکش‌ ها دارد. همچنین تعداد دندان‌ های از دست رفته شما تاثیر زیادی در قیمت دندان مصنوعی ثابت دارد.

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

خیلی از دندانپزشکان برای کاهش هزینه‌ های بیمار با بیمه‌ ها قرارداد ندارند. خوشبختانه پزشکان منصف از انواع بیمه‌ ها برای کم کردن هزینه ایمپلنت دندان استفاده می‌ کنند. هزینه ایمپلنت بر اساس سقف پوشش بیمه شما، شاغل یا بازنشسته بودن و سن شما بستگی دارد و برای هر شخص با توجه به موارد گفته شده، متغیر است.

ایمپلنت دندان با بیمه بانک‌ ها معمولا بهترین پوشش و بالاترین سقف قیمت ایمپلنت را دارند. قیمت انواع ایمپلنت دندان با بیمه در برخی بانک‌ها به این صورت است که شما کل هزینه را پرداخت می‌ کنید و معرفی نامه‌ ای را که دندانپزشک برای بیمه نوشته به بانک می‌ دهید و کل هزینه را مجدد دریافت می‌ کنید.

اما در برخی از بانک‌ ها به این صورت است که معرفی نامه را قبل از مراجعه به مطب دندانپزشکی از بیمه گرفته و به همراه سقف پوشش قیمت ایمپلنت با بیمه به دندانپزشکی پرداخت می‌کنید. برخی شرکت‌ های مختلف مانند بیمه دانا، بیمه دی یا آتیه سازان قیمت ایمپلنت را تحت پوشش قرار می‌ دهند.

اما به جز این مورد، مسترایمپلنت برای راحتی حال شما عزیزان شرایط کاشت دندان اقساطی دارد تا بتوانید به راحتی به صورت قسطی دندان خود را ایمپلنت کنید.

ایمپلنت ارزان

ایمپلنت ارزان

این روزها با تبلیغات گسترده‌ ای که در زمینه ایمپلنت ارزان می‌ شود، بسیاری از افراد به دلیل نداشتن بودجه کافی سمت این تبلیغات رفته و نتیجه خوبی هم از آن نمی‌گیرند. امروزه کشورهای کره، اروپا، آمریکا و سوئیس بهترین و معتبرترین برندها را تولید می‌ کنند.

تفاوت در نوع این برندها در قیمت آن‌ ها تاثیر گذار است، به طور مثال، ایمپلنت اشترومن قیمت بالاتری نسبت به ایمپلنت‌ های دیگر دارد. با وجود این‌که ایمپلنت‌ های معتبر جز گران‌ ترین آن‌ ها محسوب می‌ شود، انتخاب آن‌ ها برایتان نوعی سرمایه گذاری است و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌ هایی مانند ترمیم و شکستگی روکش ندارید.

بسیاری از دندانپزشکان تازه کار که فقط یک دوره کوتاه پریودنتیستی را گذرانده‌ اند از ایمپلنت‌ های ارزان با قیمت 700 هزار تومان تا 2 میلیون تومان برای بیمارانشان استفاده می‌ کنند که عوارضی به همراه دارد.

عوارض ایمپلنت ارزان

انتخاب دندانپزشک غیرماهر و استفاده از ایمپلنت ارزان و نامرغوب باعث پس زدن ایمپلنت در مدت زمان طولانی می‌ شود و معمولا با نشانه‌ هایی مانند عفونت، درد، التهاب، سوزش و لق شدن پایه ایمپلنت همراه است.

همچنین گاهی نشانه‌ هایی مانند خارش یا بیحسی در ناحیه زبان، لب‌ ها یا لثه ایجاد می‌ شود. در موارد شدیدتر احساس درد غیرطبیعی و ناراحت کننده که نشان از شکستن قطعی کاشت ایمپلنت است، بروز می‌ دهد.

ایمپلنت دندان چگونه است ؟

اگر بخواهید ایمپلنت دندان انجام دهید؛ قطعا این سوال را در ذهن دارید و می خواهید بدانید که ایمپلنت دندان چگونه است؟ ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزینی دندان از دست رفته به شمار می رود. ایمپلنت ها یک پایه قوی برای دندان دائمی بوده و با سایر دندان های شما سازگاری دارند.

جنس ایمپلنت از تیتانیوم خالص است که به صورت میله باریکی در درون استخوان فک قرار میگیرد. معمولا به دلیل پوسیدگی دندان، بیماری پرودنتال برای فرد اتفاق می افتد و پزشک قبل از کاشت ایمپلنت، به درمان این مشکل میپردازد و سپس جراحی انجام می دهد. این اقدام روی قیمت ایمپلنت شما موثر است. ایمپلنت در سال های اخیر جایگزین پروتزهای متحرک و پل های دندانی شده است.

دو نوع ایمپلنت وجود دارد:

ایمپلنت اندوستیال

نوعی از ایمپلنت است که درون استخوان فک قرار می گیرد. امروزه این نوع ایمپلنت کاربرد بیشتری دارد.

ساب پریوستیال

این نوع ایمپلنت روی استخوان آرواره قرار می گیرد.

ایمپلنت دندان از 3 قسمت اصلی تشکیل شده است که به شرح زیر می باشند:

 • پایه ایمپلنت (فیکسچر)

 • اباتمنت Abutment

 • روکش ایمپلنت دندان

  عکس اجزای ایمپلنت دندان

  مراحل ایمپلنت دندان به اینصورت است که در ابتدا پس از جراحی و باز شدن لثه، فیکسچر یا همان پایه ایمپلنت دندان درون استخوان فک قرار می گیرد و روی آن بخیه زده می شود.

  بعد از این مرحله باید به مدت 2 الی 3 ماه دوره بهبودی خود را بگذرانید تا پایه ایمپلنت با استخوان فک به خوبی جوش بخورد و محکم شود.

  پس از اینکه بعد از گذراندن دوره بهبودی توسط متخصص ایمپلنت خود معاینه شدید و شرایط ایمپلنت دندان و استخوان فک ایده آل بود، مرحله بعدی برای نصب روکش ایمپلنت و قالب گیری انجام می شود.

  بطور کلی مراحل ایمپلنت دندان حدودا 4 الی 6 ماه طول میکشد. اگر فرد نیازمند درمان های جانبی باشد و یا تعداد ایمپلنت دندان بیشتری داشته باشد این مدت زمان افزایش پیدا می کند.

  برای ویزیت و مشاوره ایمپلنت تماس بگیرید.

  تماس با مستر ایمپلنت 0214400124002144001241

  مطالب بیشتر و مفید

  1. ali 2 ماه قبل

   سلام مرسی از سایت خوبیتون
   اینکه تعرفه جدید ایمپلنت رو به طور کامل گفتید خیلی خوب بود
   فقط کاشت دندان قسطی هم انجام میدید؟

  2. niloufarhamed 2 ماه قبل

   سلام بله کاشت قسطی ایمپلنت هم انجام میدیم. تو لینک زیر درباره کاشت ایمپلنت اقساطی توضیح دادیم.
   https://mr-implant.com/%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%a7%d9%82%d8%b3%d8%a7%d8%b7%db%8c/

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لطفا از ارسال سوالات بی ربط در هر بخش خودداری کنید دقت کنید بر اساس موضوع صفحه مطالب ارسال کنید پاسخ دهی توسط پزشکان مستر ایمپلنت انجام میگردد لطفا در نگارش خود از ادبیات مناسب استفاده کنید