قیمت ایمپلنت دندان سال 1401 (مهر ماه)

ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

قیمت ایمپلنت دندان در ایران به شرایط و موارد مختلفی بستگی دارد. به طور مثال، مارک ایمپلنت، کشور سازنده و کیفیت ایمپلنت در قیمت ایمپلنت دندان موثر است.

در ادامه قیمت ایمپلنت سال 1402 را در جدول قرار داده ایم تا مراجعه کنندگان عزیز به راحتی به قیمت ایمپلنت دندان در مستر ایمپلنت دسترسی پیدا کنند. 

به طور کلی، قیمت ایمپلنت در سال 1402، بین 5 میلیون تومان تا 18 میلیون تومان است که قیمت ایمپلنت اقتصادی هر واحد 5 تا 10 میلیون تومان می باشد.

ایمپلنت کره ای، ایمپلنت سوئیسی، ایمپلنت آلمانی و ایمپلنت فرانسوی در بازار ایران موجود هستند که هر کدام قیمت های متفاوتی دارند.

عواملی مانند برند ایمپلنت، کیفیت مواد اولیه و دستمزد پزشک در تعیین قیمت ایمپلنت دندان موثر است.

در دندانپرشکی مستر ایمپلنت تمام ایمپلنت ها توسط متخصصان ایمپلنت و پروتز انجام میگیرد، تجربه پزشک در ماندگاری و دوام ایمپلنت دندان تاثیر بسیار زیادی دارد.

رزرو وقت مشاوره و معاینه رایگان

برای ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان شماره تماس خود را بگذارید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

4.9/5 - (229 امتیاز)

هزینه ایمپلنت دندان 1402

قیمت ایمپلنت دندان با هزینه جراحی ایمپلنت توسط متخصص محاسبه می شود. اما گاهی ممکن است جراحی مجدد لازم باشد که این موضوع باعث افزایش هزینه ایمپلنت دندان می گردد.

در برخی موارد به دلیل استفاده از روکش ایمپلنت زیرکونیا یا هزینه های جانبی دیگر بر اساس تشخیص پزشک و نیاز بیمار، ممکن است از قیمت ها کاسته و یا مبلغی به آن اضافه شود.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 در مستر ایمپلنت، به صورت کامل بابت هر واحد ایمپلنت دندان محاسبه شده است و هیچگونه هزینه اضافی پرداخت نمی کنید.

همچنین توجه داشته باشید؛ ایمپلنت دندان با ضمانت ویژه مستر ایمپلنت ارائه می شود و با روکش ایمپلنت PFM می باشد. کاشت ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت انجام می گیرد.

ایمپلنت دندان implant teeth بهترین و مطمئن ترین روش برای کاشت دندان طبیعی است و روشی پرطرفدار و رایج در سراسر جهان به شمار می رود.

امروزه از برندهای مختلفی برای ایمپلنت استفاده می شود. به طور مثال، برندهای اروپایی، ایمپلنت کره ای و آمریکایی در کشور ما پر طرفدار بوده که از نظر دوام، مقاومت و کیفیت با هم متفاوت هستند.

خیلی از افراد تصور می کنند برندهای امریکایی و اروپایی کیفیت و قیمت بهتری نسبت به ایمپلنت کره ای دارند اما بهتر است بدانید قیمت ایمپلنت کره ای مانند ایمپلنت DIO نسبت به ماندگاری و دوام این برند بسیار مناسب است.

مقاله مرتبط: ایمپلنت کره ای دیو

همچنین برند zimmer یکی از پر طرفدارترین و بهترین برند ایمپلنت به شمار می رود که هزینه بالایی دارد و جنس آن از تنتالوم است. یکی دیگر از بهترین انواع ایمپلنت astra است که برای نواحی فک جلو و طرح لبخند کاربرد دارد و جزء گرانترین انواع ایمپلنت محسوب می شود.

ایمپلنت دندان قیمت متفاوتی دارد و در ادامه جدول قیمت هر واحد ایمپلنت دندان را می توانید مشاهده کنید.

هر بخشی از ایمپلنت دندان هزینه جداگانه‌ای در بر دارد. از کاشت دندان تا پروتز همگی دارای هزینه جدا هستند. البته در نظر بگیرید که این‌کار باید توسط متخصص انجام شود.

در صورت انجام ایمپلنت دندان توسط افراد غیر متخصص، اگرچه هزینه ایمپلنت دندان را کاهش می‌دهد، اما شما را به عوارض جبران ناپذیری دچار می‌کند و شاید مادام‌العمر باید درصدد برطرف کردن این مشکلات باشید.

نوع و جنس ایمپلنت به هزینه آن بستگی زیادی دارد. به این ترتیب که اگر از مواد با کیفیت برایتان استفاده شود؛ هزینه آن بالاتر می‌رود. هزینه‌های جانبی ایمپلنت نیز در قیمت آن موثر هستند. جراحی سینوس لیفت و تراکم استخوان هزینه آن را بالاتر می‌برند.

برند ایمپلنت هم در هزینه ایمپلنت دندان بسیار تاثیر گذار است. البته در صورت انتخاب برندهای خوب و باکیفیت یک نوع سرمایه گذاری برایتان محسوب می‌شود.

در صورتی که ایمپلنت فوری را انتخاب کنید، هزینه آن کمی بالاتر است. چرا که اصلا شما بی‌دندانی را تجربه نمی‌کنید. به این دلیل که بلافاصله برایتان روکش نصب می‌شود و بهترین گزینه برای جایگزینی دندان است.

قیمت ایمپلنت پرطرفدار سال 1401

مارک ایمپلنت

کشور سازنده

قیمت ایمپلنت

ضمانت ویژه

ایمپلنت Cis

کره جنوبی

4.900.000

2 سال

ایمپلنت Mib

فرانسه

5.400.000

3 سال

ایمپلنت Avest Gold

کره جنوبی

7.900.000

3 سال

ایمپلنت Sewonmedix

کره جنوبی

8.500.000

5 سال

ایمپلنت دیو dio

کره و آمریکا

9.500.000

10 سال

جدول قیمت بهترین ایمپلنت دندان های پرطرفدار

مارک ایمپلنت

کشور سازنده

قیمت ایمپلنت

ضمانت ویژه

ایمپلنت دیو dio

کره و آمریکا

9.500.000

10 سال

ایمپلنت زیمر zimmer

آمریکا

12.000.000

10 سال

ایمپلنت نئودنت neodent

سوئیس 

13.000.000

مادام العمر

ایمپلنت اشترومن iti

سوئیس

15.000.000 

مادام العمر

ایمپلنت اشترومن iti SLA

سوئیس

16.500.000

مادام العمر

همانطور که در جداول بالا مشاهده می کنید؛ ایمپلنت دندان با توجه به کیفیت و میزان ضمانت، قیمت متفاوتی دارد. دندانپزشکی مستر ایمپلنت کاشت دندان را با ضمانت ویژه برای شما انجام میدهد.

با توجه به کشور سازنده، قیمت هر واحد ایمپلنت دندان متفاوت است و در حال حاضر، بهترین ایمپلنت دندان جهان را کشورهای سوئیس (اشترومن)، کره جنوبی و آمریکا در اختیار دارند.

قیمت ایمپلنت سوئیسی

کشورهای زیادی در دنیا وجود دارد که به تولید ایمپلنت پرداخته‌اند که از مهم‌ترین و معتبرترین کشورها در ساخت ایمپلنت کشور سوئیس است.

این کشور از پیشرفته‌ترین و مجهزترین متریال برای ساخت فیکسچر یا روکش ایمپلنت استفاده می‌کند به همین دلیل قیمت ایمپلنت دندان ساخته کشور سوئیس کمی از سایر برندها بالاتر است.

ایمپلنت سوئیسی با روش لیزری و با سطوح بالا تولید و به عنوان قدیمی‌ترین کشور در تولید برند ایمپلنت شناخته می‌شود.

با وجود این‌که زمان لازم برای تحویل روکش حداقل سه ماه است و در طول این مدت باید استخوان اطراف ایمپلنت تکمیل شود که بتوان روکش ایمپلنت را روی آن قرار داد، ایمپلنت سوئیسی را حتی خیلی زودتر از این زمان می‌توان تکمیل کرد.

مهم‌ترین ویژگی این برند که اعتبار آن را افزایش می‌دهد این است که کشور سوئیس گارانتی و پاسپورت بین‌المللی برای هر ایمپلنت را به مصرف کنندگان ارائه می‌دهد. به همین دلیل است که ایمپلنت‌هایی که در این کشور ساخته می‌شوند، قیمت بالاتری نسبت به سایر کشورها دارند.

قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن

ایمپلنت سوئیسی اشترومن، جزء محبوب‌ترین ایمپلنت‌های تولید شده سوئیس بوده که مانند دیگر ایمپلنت‌های سوئیسی، ضمانت مادام العمر دارد.

ایمپلنت سوئیسی ساخت کشور سوئیس و جزء ۵ برند برتر دنیا است . این ایمپلنت دارای سابقه طولانی و نوآوری در زمینه ایمپلنت دندانی می باشد.

فرایند ساخت ایمپلنت سوئیسی بسیار پیچیده است و از تیتانیوم خالص یا آلیاژ تیتانیوم ساخته شده است. کیفیت آن تا حد زیادی به کیفیت تیتانیوم بستگی دارد.

هر چقدر کیفیت تیتانیوم ایمپلنت بهتر باشد و تکنولوژی ساخت و طراحی آن با دقت بالاتری انجام شود؛ ایمپلنت دارای کیفیت بیشتر و ماندگاری بالاتری است.

برند ایمپلنت سوئیسی اشترومن یکی از سه برند برتر ایمپلنت در سراسر دنیا و بهترین برند ایمپلنت سوئیسی است.

مهندسی دقیق ایمپلنت‌ های دندانی ساخت این شرکت برای کاشت دندان با کیفیت بسیار بالا، در بیمارانی که استخوان فک آنها با مشکلات متعددی از جمله کافی نبودن تراکم یا کوتاه بودن مواجه است؛ راه حلی ایده آل به شمار می‌آید.

متخصصین و دندانپزشکان با تجربه، ایمپلنت دندان سوئیسی اشترومن را باکیفیت ترین جنس ایمپلنت موجود در بازار می دانند؛ به همین دلیل قیمت ایمپلنت دندان اشترومن نسبت به سایر برندها کمی بالاتر است.

اما در عوض احتمال شکست کاشت دندان با استفاده از ایمپلنت اشترومن به شدت کاهش پیدا کرده و طول مدت درمان نیز کوتاه تر خواهد شد.

جنس ایمپلنت اشترومن از تیتانیوم بوده و به دلیل سازگاری بیولوژیکی خوبی که دارد، برای تمامی سنین می‌توان از آن استفاده کرد. تمام این موارد بر قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن تاثیر گذار هستند و مسلما با توجه به کیفیتی که ارائه می‌دهد، از قیمت بالایی نیز برخوردار است.

از ویژگی‌های دیگر این ایمپلنت می‌توان به استفاده از تکنولوژی rexolid و slactive در ساخت ایمپلنت سوئیسی اشترومن اشاره کرد که باعث کاهش تهاجم ایمپلنت به دندان و لثه می‌شوند.

این ویژگی‌ها درصد موفقیت و رضایت این ایمپلنت را بالا برده و آن را به یکی از بهترین ایمپلنت‌های دندان مبدل کرده است.

صرف نظر از بالا بودن قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن که با کیفیت و دوام آن تناسب دارد، این ایمپلنت از مناسب‌ترین گزینه‌ ها برای داشتن یک ایمپلنت طبیعی، کارآمد و در عین حال راحت و منعطف است.

آنچه در مورد شرکت اشترومن باید بدانید این است که این شرکت برخلاف سایر برندها در توزیع ایمپلنت در کشور ایران دخالتی ندارد. این شرکت، ایمپلنت را با تیتانیوم خالص یا آلیاژ تیتانیوم می‌سازد که این ماده کاملا با بدن انسان سازگار است.

هرچه ایمپلنت سوئیسی اشترومن خالص تر و باکیفیت باشد، ایمپلنت دندان قیمت آن بالاتر می‌رود. به دلیل این‌که فرایند ساخت ایمپلنت سوئیسی اشترومن با دقت و کیفیت بالا انجام می‌شود، طول عمر بسیار بالایی نسبت به انواع برند ایمپلنت دارد.

به همین دلیل هم قیمت ایمپلنت اشترومن بالاتر است. این برند در کشور ما با اسم ITI شناخته می‌شود که جز بهترین برندهای ایمپلنت سوئیسی به شمار می‌رود. علت این مشهور بودن کیفیت بالای مواد اولیه و مهندسی بسیار دقیق است و تمامی متریال آن طبق استانداردهای معتبر  جهانی تولید می‌شود.

پس باید این انتظار را داشته باشید که قیمت بالاتری را بپردازید. اگر این برند را انتخاب کنید قطعا قرار نیست هزینه جانبی برای تعمیر شکستگی یا تعویض آن پرداخت کنید.

کلینیک دندانپزشکی مستر ایمپلنت

برای معاینه و مشاوره رایگان توسط متخصص ایمپلنت با شماره های زیر تماس بگیرید.

صادقیه – خیابان آیت الله کاشانی جنب بانک سرمایه ساختمان فربد پلاک 258 طبقه 4 واحد 25

قیمت ایمپلنت اشترومن

همان طور که گفته شد، قیمت ایمپلنت اشترومن مانند تمام ایمپلنت‌های دیگر با کیفیت و ویژگی‌های آن ارتباط دارد.

این ایمپلنت از ویژگی‌هایی همچون کیفیت و دوام بالا، زیبایی طبیعی، راحتی، عدم آسیب به دندان و لثه، سازگاری خوب و بسیاری از موارد دیگر برخوردار است.

همه این ویژگی‌های منحصر به فرد بر قیمت ایمپلنت سوئیسی اشترومن تاثیرگذار هستند و قیمت آن را در رنج 10.000.000 تا 15.000.000 قرار می‌دهند.

البته توجه داشته باشید که کیفیت این ایمپلنت به قدری بالا است که خود کمپانی سازنده آن برای ایمپلنت اشترومن ضمانت مادام العمر صادر می‌کند؛ پس هزینه‌ای که برایش می‌پردازید کاملا به صرفه و مناسب است.

قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی

ایمپلنت سوئیسی انواع مختلفی دارد که با توجه به کارایی آن‌ها دارای قیمت متفاوتی هستند.

علاوه بر اشترومن که قیمت نسبتا بالایی هم دارد، انواع ایمپلنت سوئیسی هم هستند که قیمت‌های مناسب‌تری نسبت به نوع اشترومن دارند.

ایمپلنت SPI

این نوع ایمپلنت از قدیمی‌ترین و بهترین برندها محسوب می‌شود. این برند توانسته در سازمان بهداشتی جهانی رتبه یک را بگیرید. بنابراین شرکت‌های ساخت ایمپلنت، این برند را جزو بهترین و موفق‌ترین برندها شناسایی کرده است. طبیعتا با این وجود این برند قیمت بالاتری دارد.

یکی از ویژگی‌های جالب و مورد پسند ایمپلنت سوئیسی که باعث شده است دندانپزشکان آن را به بیماران توصیه ‌کنند، این است که به دلیل دارا بودن اکتیو می‌توان روکش را بعد از 45 روز پس از جوش خوردن ایمپلنت، نصب کرد.

به همین دلیل هزینه این نوع نسبت به قیمت انواع ایمپلنت سوئیسی بالاتر می‌رود. زیرا که روکش سایر ایمپلنت‌ها پس از سه ماه قابل نصب است.

ایمپلنت SIC

این برند نسبت به دو مدل قبلی قدمت کم‌تری دارد. در صورتی که به دنبال ارزان‌ترین قیمت ایمپلنت دندان هستید، این گزینه مناسب‌ترین انتخاب برای شما است.

به دلیل قیمت پایین، این مدل در حوزه ایمپلنت پرفروش‌ترین ها محسوب می‌شود. البته این نکته را فراموش نکنید، با وجود قیمت پایینی که دارد، دارای کیفیت قابل قبولی است. کیفیت این ایمپلنت در حد ایمپلنت کره‌ای است.

ایمپلنت بیودنتال

این ایمپلنت هم در حوزه ایمپلنت‌های جدید محسوب می‌شود. به دلیل تغییر و تحولاتی که در پایه زیرکونیوم و ضد حساسیت ایجاد کرده در ایران طرفداران بسیاری دارد.

به همین دلیل زمانی که به دندانپزشک مراجعه می‌کنید این برند را به شما پیشنهاد می‌دهند. چرا که علاوه بر ضد حساسیت بودن، قیمت ایمپلنت دندان با این مارک بسیار پایین‌تر از سایر برندها است.

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین به عوامل زیادی بستگی دارد. ایمپلنت کامل که هدف آن ارائه زیبایی کامل به فک و دندان‌های فرد است در کلینیک‌ های مختلف، قیمت متفاوتی دارد.

به طور مثال مرکز ایمپلنت در غرب تهران، کاشت ایمپلنت کامل را با بهترین قیمت برایتان انجام می‌ دهد. عوامل زیادی در قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین تاثیر دارد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

برند ایمپلنت

امروزه در سراسر دنیا انواع کشورها اقدام به تولید برند های مختلفی کرده‌ اند و آن‌ ها را به سراسر دنیا ارسال می‌ کنند. به هر میزانی که برند ایمپلنت دندان معتبرتر و معروف‌ تر باشد، ایمپلنت دندان قیمت بالاتری دارد.

ایمپلنت کامل از این قاعده مستثنی نیست. با انتخاب برند های معتبر از بوجود آمدن عوارض احتمالی ایمپلنت جلوگیری کنید.

هزینه جراح ایمپلنت کامل کل دهان

یکی از مهم‌ ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت کامل، دستمزد جراح است. هر چقدر جراح در این زمینه باتجربه‌ تر باشد، به مراتب دستمزد بالاتری نسبت به سایر دندانپزشکان دارد. به این نکته دقت داشته باشید که بالا بودن هزینه دستمزد جراح به منزله با کیفیت بودن کار او و کارکنان کلینیک نیست.

موقعیت جغرافیایی

گاهی اوقات موقعیت جغرافیایی کلینیک روی قیمت ایمپلنت کامل دندان تاثیر گذار است. به طور مثال قیمت ایمپلنت دندان تهران نسبت به شهرستان‌ ها کمی بالاتر است.

نوع کانکشن ایمپلنت کامل

فرایند اتصال ایمپلنت به استخوان لثه و متریالی که در این فرایند استفاده می‌شود، روی قیمت ایمپلنت فک بالا و پایین تاثیر می‌‌گذارد. به هر میزانی که پزشک از تجهیزات پیشرفته‌ تری در این زمینه استفاده کند، ایمپلنت دندان هزینه بالاتری دارد.

درمان های جانبی ایمپلنت ​

دلایل اهمیت ایمپلنت دندان

زمانی که دندان‌ها از دست می‌روند اعتماد به نفستان به شدت کاهش می‎‌یابد. به خصوص اگر دندان‌های جلو را از دست بدهید. چند دلیل برای این‌ که به ایمپلنت نیاز دارید به شرح زیر است.
ظاهر طبیعی و عملکرد عالی
ایمپلنت‌ها جوری طراحی شده‌اند که کاملا از نظر ظاهری و عملکردی مشابه دندان‌های طبیعی هستند. همچنین غذا خوردن و صحبت کردن با آن‌ها بسیار راحت است.
طول عمر و ماندگاری بالا
طول عمر ایمپلنت‌ها به نوع روش انجام ایمپلنت و جنس ایمپلنت استفاده شده بستگی دارد. البته این نکته نیز مهم است که چگونه شما از آن‌ها نگهداری و مراقبت می‌کنید. یکی از دلایلی که شما به ایمپلنت نیاز دارید، همین طول عمر بالای آنها نسبت به سایر روش‌های ترمیمی است.
حفظ تراکم استخوان
بین تمامی روش‌های جایگزینی دندان، ایمپلنت تنها روشی است که کاملا درون استخوان فک قرار میگیرد بنابراین تراکم استخوان به خوبی حفظ شده و از تحلیل آن جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید: مراقبت از ایمپلنت

انواع کاشت دندان

روش‌های جایگزینی دندان از دست رفته متنوع هستند که ایمپلنت یکی آن‌ها به شمار می‌رود که در ادامه به انواع ایمپلنت می پردازیم.

ایمپلنت endosteal

یکی از رایج‌ترین روش‌های کاشت ایمپلنت دندان است که جایگزین مناسبی برای بریج و پروتز‌های متحرک به شمار می‌رود. این نوع ایمپلنت شامل فیکسچر، اباتمنت سیلندری، صاف و تیغه‌ای است.

انتخاب هر کدام از این اباتمنت‌ها توسط پزشک انجام می‌شود. این روش بسیار ایمن، موثر و بهترین انتخابی است که می‌توانید داشته باشید. مهم‌ترین مزیت این روش پایداری در فک، تثبیت استخوان اطراف، دوام بالا و طبیعی بودن دندان است.

ایمپلنت Subperiosteal

ایمپلنت ساب پریوستئال امروزه نسبت به سایر روش‌های کاشت دندان رواج کم‌تری دارد. بهتر است بدانید در گذشته از آن‌ها به عنوان اولین روش برای نگهداری دندان‌های مصنوعی استفاده می‌شد.

هنگامی که بیماران استخوان کافی برای نگهداری دندان مصنوعی نداشتند، دندانپزشکان از این روش برای نصب انواع تاج‌های مصنوعی روی فک استفاده می‌کردند.

به این صورت که بدنه فلزی را در درون فک و لثه قرار می دادند تا پروتز مصنوعی را نگه دارد. این روزها این روش محبوبیت خود را از دست داده است چرا که از ثبات کافی برخوردار نیست و در فک به درستی جوش نمی‌خورد.

روش کاشت دندان مصنوعی

یکی از روش‌های کاشت دندانی، پروتزهای مصنوعی است. در این حالت نیازی به کاشت ایمپلنت نیست. کاشت دندان به وسیله یک اتصال پلاستیکی همرنگ با لثه انجام می‌شود. در این صورت شما می‌توانید به راحتی دندان‌های خود را تمیز نگه دارید.

از ارزان‌ترین روش‌های کاشت دندانی محسوب می‌شود. البته سازگاری پروتزهای مصنوعی به لثه و فک هر فرد بستگی دارد.

رزرو وقت مشاوره و معاینه رایگان

برای ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان شماره تماس خود را بگذارید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

درمان های جانبی ایمپلنت

درمان های جانبی ایمپلنت دندان در قیمت هر واحد ایمپلنت دندان تاثیرگذار بوده و شامل موارد زیر است:

پیوند لثه

سلامت دهان یکی دیگر از عوامل مهم در ایمپلنت است. اگر شما به پریودنتال دچار باشید یا در اثر عفونت، لثه شما تحلیل رود؛ در این صورت جراحی لثه برای شما توسط پزشک انجام میشود که باعث افزایش هزینه ایمپلنت می گردد.

بیلیچینگ

بیلچینگ و سفید کردن دندان قبل از قالب گیری انجام میشود. این اقدام روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیر گذار است.

روش جایگذاری یا نصب

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ایمپلنت، استفاده از پیشرفته ترین فناوری رایانه است که به وسیله آن میتوان یک کاشت ایمپلنت دقیق و مطمئن را انجام داد که قرار دادن استاتیک مستلزم آن است که از دهان شما اسکن گرفته شود.

تجربه متخصص دندانپزشک

خیلی از پزشکان می خواهند از روش ALL ON 4 استفاده کنند؛ اما به دلیل عدم توانایی در انجام این کار، در موفقیت جراحی ایمپلنت تاثیر منفی می گذارد. از همین رو، هر چه متخصص ایمپبلنت با تجربه تر باشد؛ میزان موفیقت کاشت ایمپلنت دندان شما افزایش می یابد.

درمان پیوند استخوان

پیوند استخوان معمولا برای افرادی مناسب بوده که مدت زمان زیادی است که دندان خود را از دست داده اند.

اگر بیش از 2 الی 3 ماه است که دندان خود را کشیده اید به احتمال زیاد ممکن است نیازمند یپوند پودر استخوان باشید.

پس از اینکه مدتی جای دندان خالی بوده و ریشه ای وجود نداشته باشد، استخوان ناحیه خالی تغذیه نمی شود و به مرور تحلیل می رود و در این حالت پیوند استخوان یک امر ضروری است.

پیوند استخوان در واقع پودر استخوان است که در جای ریشه دندان از دست رفته قرار میگیرد و توسط استخوان فک بازسازی شده و آن ناحیه از نظر ساختار استخوانی، قوی، مستحکم و برای ایمپلنت دندان آماده می شود.

درمان سینوس لیفت

کاشت ایمپلنت در صورتی موفق است که شرایطی مانند ارتفاع، حجم و تراکم کافی استخوان برای آن فراهم شود. حال اگر این استخوان شرایط مناسبی برای ایمپلنت نداشته باشد؛ پزشک برای انجام آن از طریق لیفت سینوس شرایط را برای ایمپلنت فراهم میکند که این جراحی هزینه ایمپلنت را افزایش میدهد.

همچنین این درمان یکی از متداول ترین درمان های پیوند استخوان برای کاشت ایمپلنت است.

اگر دندان از دست رفته در ناحیه خَلفی یا پشتی باشد؛ یعنی دندان های آسیاب، در این حالت چون سینوس های صورت در بالای این ناحیه قرار دارند، در صورتی که ریشه دندان وجود نداشته باشد با گذشت زمان سینوس ها به سمت پایین می آیند.

سینوس لیفت اصطلاحا همان بالا کشیدن سینوس ها است که اگر سینوس ها از جای خود حرکت کرده باشند؛ لازم است به جای خود و به سمت بالا برگردند. به این کار جراحی سینوس لیفت می گویند.

سینوس لیفت بسیار ضروری و مهم است. زیرا در صورتی که سینوس ها به سمت پایین آمده باشند و حفره دندانی را درگیر کنند؛ امکان کاشت ایمپلنت دندان وجود ندارد.

سینوس لیفت به دو صورت سینوس لیفت باز  (open sinus lift) و سینوس لیفت بسته (closed sinus lift) انجام می شود که هزینه هر کدام متفاوت است و در قیمت هر واحد ایمپلنت دندان تاثیر میگذارد.

جراحی لثه ایمپلنت

در صورتی که یک یا چند دندان خود را در اثر ورزش، تصادف یا پوسیدگی از دست داده اید، اما با این وجود اگر ریشه در فک شما وجود داشته باشد؛ پزشک برای جراحی لثه اقدام میکند. اما برای انجام آن، هزینه جدا گانه ای دریافت می شود.

این مورد هم درمانی بوده و در کمتر از 20 درصد افراد مورد نیاز است. در واقع اگر شرایط لثه به صورتی باشد که نیازمند پیوند لثه و جراحی وسیع باشید این درمان جانبی برای شما انجام می شود.

هزینه درمان های جانبی ایمپلنت دندان

هزینه های جانبی ایمپلنت دندان

توجه داشته باشید هزینه های جانبی ایمپلنت دندان در برخی موارد مورد نیاز بوده که این موضوع با توجه به شرایط بیمار تعیین می شود.

یکی از درمان های جانبی برای آماده شدن لثه شما جهت ایمپلنت، لیفت سینوس باز و بسته است. که این عمل شامل هزینه اضافی برای کاشت ایمپلنت شما می شود.
عمل لیفت سینوس یک نوع پیوند استخوان است.

روش لیفت سینوس که رایج ترین نوع لیفت به شمار میرود؛ پس از گذراندن دوره نقاهت 4 الی  6 ماهه، بافت استخوانی کامل شده و شما برای کاشت ایمپلنت آماده می شوید.

جراحی بعدی لیفت لثه به صورت بسته است. این تکنیک اسیب کمتری به لثه شما وارد میکند و فقط از طریق سوراخی که برای ایمپلنت در لثه شما ایجاد شده، پزشک جراحی را انجام میدهد.

یکی دیگر از هزینه های جانبی دندان، بازسازی کامل فک است که این عمل احتمال موفیقیت کاشت ایمپلنت را بالا برده و همچنین باعث افزایش قیمت ایمپلنت دندان میشود.

قیمت ایمپلنت دندان با هزینه های جانبی محاسبه می شود و در نهایت یک طرح درمان کامل با تمامی هزینه های ایمپلنت به طور کلی ارائه می شود تا از کل هزینه ایمپلنت دندان خود آگاه شوید.

نام درمان قیمت درمان
لیفت سینوس بسته close 3 تا 5 میلیون تومان
لیفت سینوس باز open 6 تا 10 میلیون تومان
جراحی لثه 1 الی 1.5 میلیون تومان
بازسازی کامل فک 10 تا 15 میلیون تومان
پیوند استخوان 2 تا 10 میلیون تومان

همانطور که گفتیم قیمت هر واحد ایمپلنت دندان با جراحی ایمپلنت و روکش ایمپلنت PFM می باشد و هزینه های جانبی در صورت نیاز به آن ها اضافه می شود.

پیشنهاد می کنیم حتما از طرح ویزیت و مشاوره رایگان مستر ایمپلنت استفاده کنید تا بصورت کامل توسط متخصص ایمپلنت معاینه شوید و طرح درمان به همراه هزینه های مورد نیاز کاملا برای شما شرح داده شود.

جراحی ایمپلنت دندان یک درمان تخصصی است که میبایست توسط دندانپزشک متخصص ایمپلنت و پروتز دندان و فک انجام شود تا موفقیت و طول عمر ایمپلنت به بهترین شکل حفظ گردد.

رزرو وقت مشاوره و معاینه رایگان

برای ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان شماره تماس خود را بگذارید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

قیمت دندان مصنوعی ثابت

با افزایش نارضایتی افراد از لغزش دندان مصنوعی، نوع جدید از تکنولوژی بوجود آمده که پروتز های ثابت را روی پایه ایمپلنت قرار می‌ دهند و از این طریق از بروز مشکلاتی که در دندان مصنوعی متحرک وجود دارد، جلوگیری می‌ کند. به طور کلی دندان مصنوعی ثابت یکی از به صرفه‌ ترین روش‌ های جایگزین دندان‌‌ های از دست رفته محسوب می‌ شود.

در این روش، نوع روکش ایمپلنت روی قیمت آن بسیار تاثیرگذار است.

به همین دلیل استفاده از روکش مرغوب دندان ایمپلنت قیمت بالاتری نسبت به سایر روکش‌ ها دارد.

همچنین تعداد دندان‌ های از دست رفته شما تاثیر زیادی در قیمت دندان مصنوعی ثابت دارد.

آیا عمل جراحی کاشت دندان دردناک است؟

ممکن است شما هم جز افرادی باشید که نگران درد ایمپلنت هستید. بهتر است به خاطر داشته باشید درد ایمپلنت تا مدت کوتاهی پس از جراحی کاملا طبیعی است که با مشورت دندانپزشک و انجام مراقبت می‌توانید از این درد کم کرده و آن را به درد قابل تحمل تبدیل کنید.

این احساس درد کاملا به تعداد دندان‌های کاشته شده بستگی دارد. بلافاصله بعد از بین رفتن اثر بی‌حسی، درد و ناراحتی شروع می‌شود که مصرف داروهای آنتی بیوتیک و مسکن تا حد بسیار زیادی می‌تواند موثر باشد.

همچنین برای کاهش احساس درد تا مدتی باید از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید. البته این درد به گونه‌ای نیست که شما نتوانید به کارهای روزمره بپردازید.

احساس درد بعد از ایمپلنت در بدن هر فرد متفاوت است. البته بسیاری از بیماران پس از جراحی بیان کردند که این درد بسیار کم‌تر از آن چیزی بوده که انتظارش را داشته‌اند.

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

خیلی از دندانپزشکان برای کاهش هزینه‌ های بیمار با بیمه‌ ها قرارداد ندارند. خوشبختانه پزشکان منصف از انواع بیمه‌ ها برای کم کردن هزینه ایمپلنت دندان استفاده می‌ کنند. هزینه ایمپلنت بر اساس سقف پوشش بیمه شما، شاغل یا بازنشسته بودن و سن شما بستگی دارد و برای هر شخص با توجه به موارد گفته شده، متغیر است.

ایمپلنت دندان با بیمه بانک‌ ها معمولا بهترین پوشش و بالاترین سقف قیمت ایمپلنت را دارند. قیمت انواع ایمپلنت دندان با بیمه در برخی بانک‌ها به این صورت است که شما کل هزینه را پرداخت می‌ کنید و معرفی نامه‌ ای را که دندانپزشک برای بیمه نوشته به بانک می‌ دهید و کل هزینه را مجدد دریافت می‌ کنید.

اما در برخی از بانک‌ ها به این صورت است که معرفی نامه را قبل از مراجعه به مطب دندانپزشکی از بیمه گرفته و به همراه سقف پوشش قیمت ایمپلنت با بیمه به دندانپزشکی پرداخت می‌کنید. برخی شرکت‌ های مختلف مانند بیمه دانا، بیمه دی یا آتیه سازان قیمت ایمپلنت را تحت پوشش قرار می‌ دهند.

اما به جز این مورد، مسترایمپلنت برای راحتی حال شما عزیزان شرایط کاشت دندان اقساطی دارد تا بتوانید به راحتی به صورت قسطی دندان خود را ایمپلنت کنید.

ایمپلنت ارزان

قیمت مینی ایمپلنت ها یا ایمپلنت های پایه کوتاه

مینی ایمپلنت‌ها در واقع پیچ‌های کوچکی هستند که از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده‌اند و روی فک به عنوان لنگر یا تکیه‌گاه عمل می‌کنند. این روش برای افراد کاندید ارتودنسی بسیار مناسب است.

اگر به دلیل هزینه بالای ایمپلنت استاندارد نمی‌توانید از این روش استفاده کنید، مینی‌ ایمپلنت‌ها برای پر کردن فضای خالی بین دندان‌ها برایتان بسیار مناسب است. در صورتی که دندانپزشک متذکر شد که شما بین بریج‌ها، پروتزهای مصنوعی و مینی ایمپلنت یکی را انتخاب کنید، قطعا مینی ایمپلنت انتخاب خوبی می‌تواند باشد.

به طور کلی هزینه مینی ایمپلنت‌ها نسبت به کاشت دائمی یا همان ایمپلنت معمولی بسیار پایین‌تر است به همین دلیل بسیاری از بیماران این روش را انتخاب می‌کنند.

ایمپلنت ارزان

این روزها با تبلیغات گسترده‌ ای که در زمینه ایمپلنت ارزان می‌ شود، بسیاری از افراد به دلیل نداشتن بودجه کافی سمت این تبلیغات رفته و نتیجه خوبی هم از آن نمی‌گیرند. امروزه کشورهای کره، اروپا، آمریکا و سوئیس بهترین و معتبرترین برندها را تولید می‌ کنند.

تفاوت در نوع این برندها در قیمت آن‌ ها تاثیر گذار است، به طور مثال، ایمپلنت اشترومن قیمت بالاتری نسبت به ایمپلنت‌ های دیگر دارد. با وجود این‌که ایمپلنت‌ های معتبر جز گران‌ ترین آن‌ ها محسوب می‌ شود، انتخاب آن‌ ها برایتان نوعی سرمایه گذاری است و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌ هایی مانند ترمیم و شکستگی روکش ندارید.

بسیاری از دندانپزشکان تازه کار که فقط یک دوره کوتاه پریودنتیستی را گذرانده‌ اند از ایمپلنت‌ های ارزان با قیمت 700 هزار تومان تا 2 میلیون تومان برای بیمارانشان استفاده می‌ کنند که عوارضی به همراه دارد.

عوارض ایمپلنت ارزان

انتخاب دندانپزشک غیرماهر و استفاده از ایمپلنت ارزان و نامرغوب باعث پس زدن ایمپلنت در مدت زمان طولانی می‌ شود و معمولا با نشانه‌ هایی مانند عفونت، درد، التهاب، سوزش و لق شدن پایه ایمپلنت همراه است.

همچنین گاهی نشانه‌ هایی مانند خارش یا بیحسی در ناحیه زبان، لب‌ ها یا لثه ایجاد می‌ شود. در موارد شدیدتر احساس درد غیرطبیعی و ناراحت کننده که نشان از شکستن قطعی کاشت ایمپلنت است، بروز می‌ دهد.

کلینیک دندانپزشکی مستر ایمپلنت

برای معاینه و مشاوره رایگان توسط متخصص ایمپلنت با شماره های زیر تماس بگیرید.

صادقیه – خیابان آیت الله کاشانی جنب بانک سرمایه ساختمان فربد پلاک 258 طبقه 4 واحد 25

راه های ارزان شدن کاشت ایمپلنت دندان

به طور کلی کاشت ایمپلنت هزینه بالایی نسبت به سایر روش‌های جایگزینی دندان دارد. اما راه‌هایی نیز وجود دارد که شما این هزینه را کاهش دهید.

به طور مثال، دستمزد جراح دندانپزشک به تک مرحله‌ای یا دو مرحله‌ای بودن مراحل ایمپلنت بستگی دارد. ایمپلنت دو مرحله‌ای یا استاندارد هزینه بالاتری نسبت به تک مرحله‌ای یا همان ایمپلنت دیجیتال یا ایمپلنت فوری دارد.

این روش‌ در یک جلسه برایتان انجام می‌شود. ایمپلنت دیجیتال از نظر راحتی در هنگام عمل جراحی، مدت زمان کوتاه نقاهت و هزینه کم‌تر درمان برای بیماران بسیار مناسب‌تر است.

قیمت لوازم مورد استفاده در کاشت دندان در هزینه کلی ایمپلنت بسیار تاثیرگذار است. به این نکته توجه کنید برای کاهش هزینه‌های ایمپلنت به دندانپزشک‌های غیرمعتبر مراجعه نکنید؛ چرا که عوارض جبران ناپذیری برایتان رقم می‌خورد.

بیشتر بخوانید:ایمپلنت فوری

ایمپلنت دندان چگونه است ؟

اگر بخواهید ایمپلنت دندان انجام دهید؛ قطعا این سوال را در ذهن دارید و می خواهید بدانید که ایمپلنت دندان چگونه است؟ ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزینی دندان از دست رفته به شمار می رود. ایمپلنت ها یک پایه قوی برای دندان دائمی بوده و با سایر دندان های شما سازگاری دارند.

جنس ایمپلنت از تیتانیوم خالص است که به صورت میله باریکی در درون استخوان فک قرار میگیرد. معمولا به دلیل پوسیدگی دندان، بیماری پرودنتال برای فرد اتفاق می افتد و پزشک قبل از کاشت ایمپلنت، به درمان این مشکل میپردازد و سپس جراحی انجام می دهد.

این اقدام روی قیمت ایمپلنت شما موثر است. ایمپلنت در سال های اخیر جایگزین پروتزهای متحرک و پل های دندانی شده است.

دو نوع ایمپلنت وجود دارد:

ایمپلنت اندوستیال

نوعی از ایمپلنت است که درون استخوان فک قرار می گیرد. امروزه این نوع ایمپلنت کاربرد بیشتری دارد.

ساب پریوستیال

این نوع ایمپلنت روی استخوان آرواره قرار می گیرد.

ایمپلنت دندان از 3 قسمت اصلی تشکیل شده است که به شرح زیر می باشند:

 • پایه ایمپلنت (فیکسچر)

 • اباتمنت Abutment

 • روکش ایمپلنت دندان

  عکس اجزای ایمپلنت دندان

  مراحل ایمپلنت دندان به اینصورت است که در ابتدا پس از جراحی و باز شدن لثه، فیکسچر یا همان پایه ایمپلنت دندان درون استخوان فک قرار می گیرد و روی آن بخیه زده می شود.

  بعد از این مرحله باید به مدت 2 الی 3 ماه دوره بهبودی خود را بگذرانید تا پایه ایمپلنت با استخوان فک به خوبی جوش بخورد و محکم شود.

  پس از اینکه بعد از گذراندن دوره بهبودی توسط متخصص ایمپلنت خود معاینه شدید و شرایط ایمپلنت دندان و استخوان فک ایده آل بود، مرحله بعدی برای نصب روکش ایمپلنت و قالب گیری انجام می شود.

  بطور کلی مراحل ایمپلنت دندان حدودا 4 الی 6 ماه طول میکشد. اگر فرد نیازمند درمان های جانبی باشد و یا تعداد ایمپلنت دندان بیشتری داشته باشد این مدت زمان افزایش پیدا می کند.

  سوالات متداول کاشت ایمپلنت

  1ایمپلنت دندان جلو راحت تر است یا ایمپلنت دندان آسیاب؟

  اگر متخصص ایمپلنت دندان خوبی را انتخاب کنید؛ ایمپلنت دندان جلو و آسیاب تفاوتی ندارد. البته که دندان های جلو به دلیل وجود فضای بهتر، شاید بتوان گفت راحت تر است اما با توجه به اینکه دندان های جلو در زیبایی نقش به سزایی دارد؛ مهارت دندانپزشک اهمیت بیشتری پیدا می کند.

  2مراقبت از ایمپلنت چگونه است؟

  ایمپلنت دچار پوسیدگی نمی شود اما نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد تا عمر طولانی پیدا کند.

  3آیا برای ایمپلنت عکس opg لازم است؟

  خیر اما برای تمام کارهای مربوط به دندان نیاز به عکس است تا به صورت دقیق بتوان مشکل را شناسایی کرد. ایمپلنت دندان نیز نیاز به عکس دارد که بعد از معاینه اولیه توسط متخصص ایمپلنت به شما اعلام می شود.

  4انواع ایمپلنت چیست؟

  ایمپلنت انواع مختلفی دارد اما به طور خلاصه می توان به سه صورت معمولی، دیجیتال و فوری دسته بندی کرد.

  5کدام برند ایمپلنت بهتر است؟

  نمی توان به صورت قطعی گفت و بستگی به شرایط افراد دارد اما به طور کلی، در بین برندهای ایمپلنت، ایمپلنت کره ای و اشترومن جز بهترین ایمپلنت ها به شمار می رود. برای انتخاب دقیق تر می توانید از مشاوره رایگان مسترایمپلنت استفاده کرده و با توجه به بودجه و شرایط دندانتان بهترین برند ایمپلنت به شما معرفی شود.

  برای ویزیت و مشاوره ایمپلنت تماس بگیرید.

  تماس با مستر ایمپلنت 0214400124002144001241

  مطالب بیشتر و مفید

  1. ali 4 ماه قبل

   سلام مرسی از سایت خوبیتون
   اینکه تعرفه جدید ایمپلنت رو به طور کامل گفتید خیلی خوب بود
   فقط کاشت دندان قسطی هم انجام میدید؟

  2. niloufarhamed 4 ماه قبل

   سلام بله کاشت قسطی ایمپلنت هم انجام میدیم. تو لینک زیر درباره کاشت ایمپلنت اقساطی توضیح دادیم.
   https://mr-implant.com/%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%a7%d9%82%d8%b3%d8%a7%d8%b7%db%8c/

  3. سینا 1 ماه قبل

   ممنونم از توضیحاتتون. ایمپلنت کره ای هزینش چقدر هست؟

   1. niloufarhamed 1 ماه قبل

    ممنونم از توجهتون، انواع ایمپلنت کره ای قیمت های مختلفی دارند که می تونید از طریق لینک زیر با قیمت های ایمپلنت کره ای اشنا بشید.
    https://mr-implant.com/%d9%82%db%8c%d9%85%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%da%a9%d8%b1%d9%87-%d8%a7%db%8c/

  4. ماهان 1 ماه قبل

   سلام من چند ماه پیش ایمپلنت دندان رو تو کلینیک شما انجام دادم و خیلی راضی هستم ممنونم از دکتر رستمیان و کادر حرفه ای که دارید.

   1. niloufarhamed 1 ماه قبل

    سلام خوشحالیم که راضی هستید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لطفا از ارسال سوالات بی ربط در هر بخش خودداری کنید دقت کنید بر اساس موضوع صفحه مطالب ارسال کنید پاسخ دهی توسط پزشکان مستر ایمپلنت انجام میگردد لطفا در نگارش خود از ادبیات مناسب استفاده کنید