قیمت ایمپلنت دندان سال 1402 (دی ماه)

ایمپلنت دندان

قیمت ایمپلنت دندان در تهران

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 ایران به شرایط و موارد مختلفی بستگی دارد. به طور مثال، مارک ایمپلنت، کشور سازنده و کیفیت ایمپلنت در قیمت ایمپلنت دندان موثر است.

در ادامه قیمت ایمپلنت سال 1402 را در جدول قرار داده ایم تا مراجعه کنندگان عزیز به راحتی به قیمت ایمپلنت دندان در مستر ایمپلنت دسترسی پیدا کنند.

قیمت ایمپلنت در سال 1402 ، بین 8 میلیون تومان تا 21 میلیون تومان است که قیمت ایمپلنت اقتصادی و ایمپلنت ارزان هر واحد 8.000.000 میلیون تا 12.500.000 میلیون تومان که با روکش PFM می باشد و قیمت ایمپلنت با روکش درجه 1 سرامیکی 1.5 میلیون گرانتر می شود.

عواملی مانند برند ایمپلنت، کیفیت مواد اولیه و دستمزد پزشک در تعیین قیمت ایمپلنت دندان موثر است.

در مرکز ایمپلنت غرب تهران مستر ایمپلنت تمام ایمپلنت ها توسط متخصص ایمپلنت و پروتز انجام میگیرد، تجربه پزشک در موفقیت و دوام ایمپلنت تاثیر زیادی دارد.

رزرو وقت مشاوره و معاینه رایگان

برای ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان شماره تماس خود را بگذارید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

4.9/5 - (264 امتیاز)

قیمت ایمپلنت دندان 1402

قیمت ایمپلنت در سال 1402 ، بین 8 میلیون تومان تا 21 میلیون تومان است که قیمت ایمپلنت اقتصادی و ایمپلنت ارزان هر واحد 8.000.000 میلیون تا 12.500.000 میلیون تومان که با روکش PFM می باشد و قیمت ایمپلنت با روکش درجه 1 سرامیکی 1.5 میلیون گرانتر می شود.

قیمت ایمپلنت دندان با هزینه جراحی ایمپلنت توسط متخصص محاسبه می شود. اما گاهی ممکن است جراحی مجدد لازم باشد که این موضوع باعث افزایش هزینه ایمپلنت دندان می گردد.

در برخی موارد به دلیل استفاده از روکش ایمپلنت زیرکونیا یا هزینه های جانبی دیگر بر اساس تشخیص پزشک و نیاز بیمار، ممکن است از قیمت ها کاسته و یا مبلغی به آن اضافه شود.

قیمت ایمپلنت دندان در سال 1402 در مستر ایمپلنت، به صورت کامل بابت هر واحد ایمپلنت دندان محاسبه شده است و هیچگونه هزینه اضافی پرداخت نمی کنید.

همچنین توجه داشته باشید؛ ایمپلنت دندان با ضمانت ویژه مستر ایمپلنت ارائه می شود و با روکش ایمپلنت PFM می باشد. کاشت ایمپلنت توسط متخصص ایمپلنت انجام می گیرد.

ایمپلنت دندان implant teeth بهترین و مطمئن ترین روش برای کاشت دندان طبیعی است و روشی پرطرفدار و رایج در سراسر جهان به شمار می رود.

امروزه از برندهای مختلفی برای ایمپلنت استفاده می شود. به طور مثال، برندهای اروپایی، ایمپلنت کره ای و آمریکایی در کشور ما پر طرفدار بوده که از نظر دوام، مقاومت و کیفیت با هم متفاوت هستند.

مقاله مرتبط: قیمت ایمپلنت کره ای در تهران سال 1402

 

ایمپلنت دندان قیمت متفاوتی دارد و در ادامه جدول قیمت هر واحد ایمپلنت دندان در سال 1402 را می توانید مشاهده کنید.

در صورت انجام ایمپلنت دندان توسط افراد غیر متخصص، اگرچه هزینه ایمپلنت دندان را کاهش می‌دهد، اما شما را به عوارض بسیار بد و جبران ناپذیری دچار می‌کند.

نوع و جنس ایمپلنت به هزینه آن بستگی دارد به این ترتیب که اگر از مواد با کیفیت برایتان استفاده شود؛ هزینه آن بالاتر می‌رود. هزینه‌های جانبی ایمپلنت نیز در قیمت آن موثر هستند.

برند ایمپلنت دندان هم در هزینه ایمپلنت دندان بسیار تاثیر گذار است. البته در صورت انتخاب برندهای خوب و باکیفیت یک نوع سرمایه گذاری برایتان محسوب می‌شود.

قیمت ایمپلنت پرطرفدار سال 1401

جدول قیمت ایمپلنت دندان در تهران

مارک ایمپلنتکشور سازندهقیمت ایمپلنت + روکشضمانت ویژه
ایمپلنت Mibفرانسه7.400.0003 سال
ایمپلنت ایرانی KMCشرکت کیمیا کاشت8.000.0005 سال
ایمپلنت Cisکره جنوبی8.500.0002 سال
ایمپلنت Avest Goldکره جنوبی9.500.0003 سال
ایمپلنت Sewonmedixکره جنوبی10.000.0005 سال
ایمپلنت اوستم osstemکره جنوبی10.500.0005 سال
ایمپلنت دیو dioکره و آمریکا12.500.00010 سال

جدول قیمت بهترین ایمپلنت دندان در تهران

مارک ایمپلنتکشور سازندهقیمت ایمپلنت + روکشضمانت ویژه
ایمپلنت اوستم osstemکره و آمریکا10.500.00010 سال
ایمپلنتیوم ( دنتیوم )کره جنوبی11.000.00010 سال
ایمپلنت دیو dioآمریکا و کره12.500.00010 سال
ایمپلنت ICXآلمان14.000.00010 سال
ایمپلنت نئودنت neodentسوئیس 15.000.000مادام العمر
ایمپلنت اشترومن itiسوئیس16.000.000مادام العمر
ایمپلنت زیمر zimmerآمریکا20.000.00010 سال
ایمپلنت اشترومن iti SLAسوئیس21.000.000مادام العمر

همانطور که در جداول بالا مشاهده می کنید؛ ایمپلنت دندان با توجه به کیفیت و میزان ضمانت، قیمت متفاوتی دارد. دندانپزشکی مستر ایمپلنت کاشت دندان را با ضمانت ویژه برای شما انجام میدهد.

با توجه به کشور سازنده، قیمت هر واحد ایمپلنت دندان متفاوت است و در حال حاضر، بهترین ایمپلنت دندان جهان را کشورهای سوئیس (اشترومن)، کره جنوبی و آمریکا در اختیار دارند.

قیمت به صرفه ایمپلنت دندان در کلینیک مستر ایمپلنت

همانطور که می‌دانید قیمت ایمپلنت به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور مثال نوع و برند ایمپلنت، کیفیت آن، کشور سازنده ایمپلنت، مهارت دندانپزشک، موقعیت جغرافیای مطب و متریال استفاده شده در ایمپلنت همگی روی قیمت آن تاثیرگذار هستند.

همچنین برندهای اروپایی هزینه بیش‌تری نسبت به سایر برندهای آسیایی و سوئیسی دارند که انتخاب هر کدام از این برندها در واقع یک سرمایه گذاری محسوب می‌شود.

البته کلینیک‌های معتبر برای رفاه حال بیماران خود، شرایط ایمپلنت اقساطی را برای آن‌ها فراهم می‌کنند که همه بتوانند از خدمات آن‌ها استفاده کرده و بی‌دندانی را تجربه نکنند. اکثر کسانی که  تمامی دندان‌های خود را از دست داده‌اند به دنبال یک روش مطمئن برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته خود هستند.

بیش‌تر افراد فکر می‌کنند که ایمپلنت کامل فک بالا و پایین یک روش پر هزینه است در صورتی که با انتخاب آن و با استفاده از شرایط اقساطی ایمپلنت به راحتی می‌توانید از دندان طبیعی برخوردار شوید و دندان‌هایی با کیفیت داشته باشید.

کلینیک‌های معتبر سعی در این دارند با در نظر گرفتن بضاعت مالی اکثر افراد جامعه و حتی کم توان، بتوانند گامی در جهت سلامتی مردم بردارند. شما می‌توانید با پرداخت نصف یا حتی یک سوم هزینه در مراحل ابتدایی ایمپلنت و پرداخت باقی مانده آن در مراحل بعدی از این شرایط برخوردار شوید.

مسترایمپلنت نیز شرایط ایمپلنت دندان اقساطی را برای شما فراهم کرده است که می توانید از آن استفاده نمایید.

مقاله مرتبط: قیمت ایمپلنت سوئیسی

قیمت ایمپلنت دندان در ایران

فاکتورهای تأثیرگذار در قیمت ایمپلنت دندان در ایران عبارتند از:

-مکان مطب یا کلینیک: قیمت‌ها در شهرها و مناطق مختلف ممکن است متفاوت باشد. در مناطق شهری گرایش به قیمت‌های بالاتر و در مناطق روستایی ممکن است کمی پایین ‌تر باشد.

تجهیزات و مواد استفاده شده: استفاده از تجهیزات پزشکی پیشرفته و مواد با کیفیت بالا قیمت ایمپلنت را افزایش می دهد.

تخصص و تجربه پزشک: تجربه و تخصص پزشک در انجام عمل ایمپلنت دندان می ‌تواند روی قیمت تأثیر داشته باشد. پزشکان با تجربه معمولاً هزینه ‌های بیشتری برای ایمپلنت دندان تعیین می کنند.

-تعداد و نوع ایمپلنت‌ ها: اگر نیاز به چند ایمپلنت دندان دارید یا نیاز به نوع خاصی از ایمپلنت‌ ها دارید، قیمت بر اساس تعداد و نوع ایمپلنت ‌ها ممکن است افزایش یابد.

-هزینه ‌های جانبی: هزینه‌ های پس از عمل مانند داروها، مراجعات پس از عمل و مراقبت ‌های لازم نیز می‌ توانند قیمت را تغییر دهند.

-عوامل اقتصادی: شرایط اقتصادی کشور، نرخ تورم و نرخ ارز در قیمت ایمپلنت در ایران تأثیرگذار هستند.

-مشکلات دندانی اضافی: اگر نیاز به پیش‌ ترتیبات دندانی قبل از ایمپلنت دارید، مانند خراشیدگی دندان‌ها یا درمان عفونت ‌ها، امکان دارد هزینه های مربوط به ایمپلنت افزایش پیدا کند.

کلینیک دندانپزشکی مستر ایمپلنت

برای معاینه و مشاوره رایگان توسط متخصص ایمپلنت با شماره های زیر تماس بگیرید.

صادقیه – خیابان آیت الله کاشانی جنب بانک سرمایه ساختمان فربد پلاک 258 طبقه 4 واحد 25

قیمت ایمپلنت دهان به طور کامل

قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین به عوامل زیادی بستگی دارد. ایمپلنت کامل که هدف آن ارائه زیبایی کامل به فک و دندان‌های فرد است در کلینیک‌ های مختلف، قیمت متفاوتی دارد.

به طور مثال مرکز ایمپلنت در غرب تهران، کاشت ایمپلنت کامل را با بهترین قیمت برایتان انجام می‌ دهد. عوامل زیادی در قیمت ایمپلنت کامل فک بالا و پایین تاثیر دارد که در ادامه به برخی از آنها می پردازیم.

برند ایمپلنت

امروزه در سراسر دنیا انواع کشورها اقدام به تولید برند های مختلفی کرده‌ اند و آن‌ ها را به سراسر دنیا ارسال می‌ کنند. به هر میزانی که برند ایمپلنت دندان معتبرتر و معروف‌ تر باشد، ایمپلنت دندان قیمت بالاتری دارد.

ایمپلنت کامل از این قاعده مستثنی نیست. با انتخاب برند های معتبر از بوجود آمدن عوارض احتمالی ایمپلنت جلوگیری کنید.

هزینه جراح ایمپلنت کامل کل دهان

یکی از مهم‌ ترین عوامل تاثیر گذار در قیمت ایمپلنت کامل، دستمزد جراح است. هر چقدر جراح در این زمینه باتجربه‌ تر باشد، به مراتب دستمزد بالاتری نسبت به سایر دندانپزشکان دارد. به این نکته دقت داشته باشید که بالا بودن هزینه دستمزد جراح به منزله با کیفیت بودن کار او و کارکنان کلینیک نیست.

موقعیت جغرافیایی

گاهی اوقات موقعیت جغرافیایی کلینیک روی قیمت ایمپلنت کامل دندان تاثیر گذار است. به طور مثال قیمت ایمپلنت دندان تهران نسبت به شهرستان‌ ها کمی بالاتر است.

نوع کانکشن ایمپلنت کامل

فرایند اتصال ایمپلنت به استخوان لثه و متریالی که در این فرایند استفاده می‌شود، روی قیمت ایمپلنت فک بالا و پایین تاثیر می‌‌گذارد. به هر میزانی که پزشک از تجهیزات پیشرفته‌ تری در این زمینه استفاده کند، ایمپلنت دندان هزینه بالاتری دارد.

ایمپلنت در کمترین زمان ممکن

ایمپلنت فوری یک روش بسیار سریع و مناسب برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. هدف اصلی دندانپزشکان در استفاده از این روش، دسترسی آسان به استخوان اطراف محل ایمپلنت است که با توجه به گذر زمان این استخوان رشد کرده و باعث پایداری ایمپلنت می‌شود.

این روش برای بزرگسالانی که دندان‌های خود را از دست داده و از سلامت عمومی خوبی برخوردار هستند، مناسب است. قیمت ایمپلنت فوری یا همان دیجیتال نسبت به سایر روش‌های ایمپلنت کمی بالاتر بوده زیرا که مزایای بی‌شماری نسبت به آن‌ها دارد.

یکی از این مزیت‌ها کوتاه بودن دوره درمان است و تمامی مراحل در یک یا دو جلسه انجام می‌شود. البته شرایطی مانند جراحی لیفت سینوس، عکسبرداری تخصصی قبل از جراحی ایمپلنت فوری و کشیدن دندان آسیب دیده روی هزینه ایمپلنت دندان آن تاثیرگذار است و به مراتب قیمت آن را افزایش می‌دهد.

همچنین کاهش درد و ناراحتی در دوران نقاهت و بهبود پس از جراحی از دیگر مزیت‌های این روش است همین عامل سبب افزایش قیمت ایمپلنت دندان فوری شده است. البته دیگر جای نگرانی برای درد و خونریزی پس از جراحی نیست پس با خیال آسوده آن را انتخاب کنید.

درمان های جانبی ایمپلنت ​

طول ماندگاری ایمپلنت دندان

به طور کلی عمر متوسط ایمپلنت به عوامل زیادی بستگی دارد. متوسط عمر آن‌ها بین 10 تا 30 سال است. عواملی در طول عمر آن‌ها اثر دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

بهداشت دهان و دندان: پس از انجام ایمپلنت دندانی باید مانند دندان‌های طبیعی خودتان از آن‌ها مراقبت کنید. برای این‌که دندانپزشک مطمئن شود که ریشه تیتانیوم به خوبی قرار است با فک شما جوش بخورد یا خیر باید از سلامت لثه شما مطمئن شود و در این صورت عمر ایمپلنت بیش‌تر می‌شود و شما مدت زمان بیش‌تری از آن‌ها استفاده می‌کنید.

البته که تیتانیوم و روکش سرامیکی دچار پوسیدگی نمی‌شود به هر حال برای جلوگیری از آسیب دندان‌های اطراف می‌بایست از آن‌ها محافظت کنید.

سبک زندگی: کشیدن سیگار و مصرف نوشیدنی‌های الکلی تاثیر بسزایی در کاهش عمر متوسط ایمپلنت می‌گذارد. برای موفقیت آمیز بودن ایمپلنت می‌بایست بدن شما جریان خون کافی را در ناحیه تحت درمان داشته باشد.

نیکوتین موجود در سیگار باعث کمبود گردش خون در آن ناحیه شده و خوب شدن ایمپلنت را به تعویق می‌اندازد. الکل نیز باعث اختلال در انعقاد خون شما شده و در آن ناحیه لخته شدن خون با مشکل مواجه می‌شود و میزان موفقیت ایمپلنت و طول عمر آن را دچار اختلال می‌کند.

آسیب ایمپلنت: گاهی اوقات شرایط زندگی پس از کاشت ایمپلنت از کنترل شما خارج شده و ایمپلنت را دچار آسیب می‌کند. روکش سرامیکی ایمپلنت هم مانند دندان طبیعی شما آسیب پذیر است و در اثر ضربه یا تصادف می‌شکند.

این آسیب‌ها شامل جویدن خوراکی سفت، جویدن یخ، استفاده از دندان برای باز کردن درب نوشیدنی یا بسته‌های پلاستیکی هستند که باید دندان‌هایتان را نسبت به آن‌ها محافظت کنید.

شرایط جسمانی: وجود برخی بیماری‌ها مانند دیابت، بیماری قلبی و رماتیسم روی ماندگاری و طول عمر ایمپلنت تاثیر گذار است. زیرا که شما را مستعد ابتلا به انواع عفونت می‌کند.

البته این مورد که شما چگونه دیابت را کنترل کنید هم بر روند درمان و ماندگاری ایمپلنت تاثیر گذار است.

دلایل اهمیت ایمپلنت دندان

زمانی که دندان‌ها از دست می‌روند اعتماد به نفستان به شدت کاهش می‎‌یابد. به خصوص اگر دندان‌های جلو را از دست بدهید. چند دلیل برای این‌ که به ایمپلنت نیاز دارید به شرح زیر است.
ظاهر طبیعی و عملکرد عالی
ایمپلنت‌ها جوری طراحی شده‌اند که کاملا از نظر ظاهری و عملکردی مشابه دندان‌های طبیعی هستند. همچنین غذا خوردن و صحبت کردن با آن‌ها بسیار راحت است.
طول عمر و ماندگاری بالا
طول عمر ایمپلنت‌ها به نوع روش انجام ایمپلنت و جنس ایمپلنت استفاده شده بستگی دارد. البته این نکته نیز مهم است که چگونه شما از آن‌ها نگهداری و مراقبت می‌کنید. یکی از دلایلی که شما به ایمپلنت نیاز دارید، همین طول عمر بالای آنها نسبت به سایر روش‌های ترمیمی است.
حفظ تراکم استخوان
بین تمامی روش‌های جایگزینی دندان، ایمپلنت تنها روشی است که کاملا درون استخوان فک قرار میگیرد بنابراین تراکم استخوان به خوبی حفظ شده و از تحلیل آن جلوگیری می‌کند.

بیشتر بخوانید: مراقبت از ایمپلنت

انواع کاشت دندان

روش‌های جایگزینی دندان از دست رفته متنوع هستند که ایمپلنت یکی آن‌ها به شمار می‌رود که در ادامه به انواع ایمپلنت می پردازیم.

ایمپلنت endosteal

یکی از رایج‌ترین روش‌های کاشت ایمپلنت دندان است که جایگزین مناسبی برای بریج و پروتز‌های متحرک به شمار می‌رود. این نوع ایمپلنت شامل فیکسچر، اباتمنت سیلندری، صاف و تیغه‌ای است.

انتخاب هر کدام از این اباتمنت‌ها توسط پزشک انجام می‌شود. این روش بسیار ایمن، موثر و بهترین انتخابی است که می‌توانید داشته باشید. مهم‌ترین مزیت این روش پایداری در فک، تثبیت استخوان اطراف، دوام بالا و طبیعی بودن دندان است.

ایمپلنت Subperiosteal

ایمپلنت ساب پریوستئال امروزه نسبت به سایر روش‌های کاشت دندان رواج کم‌تری دارد. بهتر است بدانید در گذشته از آن‌ها به عنوان اولین روش برای نگهداری دندان‌های مصنوعی استفاده می‌شد.

هنگامی که بیماران استخوان کافی برای نگهداری دندان مصنوعی نداشتند، دندانپزشکان از این روش برای نصب انواع تاج‌های مصنوعی روی فک استفاده می‌کردند.

به این صورت که بدنه فلزی را در درون فک و لثه قرار می دادند تا پروتز مصنوعی را نگه دارد. این روزها این روش محبوبیت خود را از دست داده است چرا که از ثبات کافی برخوردار نیست و در فک به درستی جوش نمی‌خورد.

روش کاشت دندان مصنوعی

یکی از روش‌های کاشت دندانی، پروتزهای مصنوعی است. در این حالت نیازی به کاشت ایمپلنت نیست. کاشت دندان به وسیله یک اتصال پلاستیکی همرنگ با لثه انجام می‌شود. در این صورت شما می‌توانید به راحتی دندان‌های خود را تمیز نگه دارید.

از ارزان‌ترین روش‌های کاشت دندانی محسوب می‌شود. البته سازگاری پروتزهای مصنوعی به لثه و فک هر فرد بستگی دارد.

رزرو وقت مشاوره و معاینه رایگان

برای ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان شماره تماس خود را بگذارید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

عوارض ایمپلنت

به طور کلی ایمپلنت یک روش کم عارضه در بین سایر روش‌های جایگزینی دندان است. البته امکان بروز عوارض احتمالی در برخی از افراد وجود دارد. در صورتی که پزشک اشتباهی را برای این روش انتخاب کنید، عوارض بیش‌تری شامل حالتان می‌شود.

به طور مثال، دندانپزشک غیر متخصص، پوزیشن قرار گرفتن ایمپلنت را اشتباه محاسبه می‌کند که این عامل سبب نتایج زیبایی ضعیف و بی ثباتی ایمپلنت شده و ممکن است ایمپلنت از فک شما خارج شود.

دندانپزشک ماهر باید از اباتمنت‌های زاویه دار استفاده کند که این مشکل برایتان بوجود نیاید. همچنین عفونت، خونریزی، تورم و کبودی زیاد در ناحیه صورت که پیشرونده است، شکستگی ایمپلنت، تغییر در گفتار، عدم توانایی بلع مناسب و درد عضلات صورت از عوارض ناشی ایمپلنت نامناسب است.

البته توجه داشته باشید مقداری درد و خونریزی در روزهای ابتدایی پس از کاشت ایمپلنت طبیعی است که به مرور زمان بهتر می‌شود در صورت عدم بهبودی سریعا به دندانپزشک مراجعه کنید. همچنین ایمپلنت نامناسب ممکن است به ریشه دندان‌های مجاور هجوم آورده و سبب افتادن سایر دندان‌های شود.

از بین رفتن دندان‌های مجاور فرایند  بهبود ایمپلنت را به تعویق می‌اندازد که از عوارض ایمپلنت دندان محسوب می‌شود. خیلی از افراد به دلیل کم کردن هزینه های ایمپلنت، ممکن است دندانپزشک غیرماهر را انتخاب کنند که ممکن است منجر به عوارض زیادی برای آنها شود.

درمان های جانبی ایمپلنت

درمان های جانبی ایمپلنت دندان در قیمت هر واحد ایمپلنت دندان تاثیرگذار بوده و شامل موارد زیر است:

پیوند لثه

سلامت دهان یکی دیگر از عوامل مهم در ایمپلنت است. اگر شما به پریودنتال دچار باشید یا در اثر عفونت، لثه شما تحلیل رود؛ در این صورت جراحی لثه برای شما توسط پزشک انجام میشود که باعث افزایش هزینه ایمپلنت می گردد.

بیلیچینگ

بیلچینگ و سفید کردن دندان قبل از قالب گیری انجام میشود. این اقدام روی قیمت ایمپلنت دندان تاثیر گذار است.

روش جایگذاری یا نصب

یکی دیگر از عوامل موثر در هزینه ایمپلنت، استفاده از پیشرفته ترین فناوری رایانه است که به وسیله آن میتوان یک کاشت ایمپلنت دقیق و مطمئن را انجام داد که قرار دادن استاتیک مستلزم آن است که از دهان شما اسکن گرفته شود.

تجربه متخصص دندانپزشک

خیلی از پزشکان می خواهند از روش ALL ON 4 استفاده کنند؛ اما به دلیل عدم توانایی در انجام این کار، در موفقیت جراحی ایمپلنت تاثیر منفی می گذارد. از همین رو، هر چه متخصص ایمپبلنت با تجربه تر باشد؛ میزان موفیقت کاشت ایمپلنت دندان شما افزایش می یابد.

درمان پیوند استخوان

پیوند استخوان معمولا برای افرادی مناسب بوده که مدت زمان زیادی است که دندان خود را از دست داده اند.

اگر بیش از 2 الی 3 ماه است که دندان خود را کشیده اید به احتمال زیاد ممکن است نیازمند یپوند پودر استخوان باشید.

پس از اینکه مدتی جای دندان خالی بوده و ریشه ای وجود نداشته باشد، استخوان ناحیه خالی تغذیه نمی شود و به مرور تحلیل می رود و در این حالت پیوند استخوان یک امر ضروری است.

پیوند استخوان در واقع پودر استخوان است که در جای ریشه دندان از دست رفته قرار میگیرد و توسط استخوان فک بازسازی شده و آن ناحیه از نظر ساختار استخوانی، قوی، مستحکم و برای ایمپلنت دندان آماده می شود.

درمان سینوس لیفت

کاشت ایمپلنت در صورتی موفق است که شرایطی مانند ارتفاع، حجم و تراکم کافی استخوان برای آن فراهم شود. حال اگر این استخوان شرایط مناسبی برای ایمپلنت نداشته باشد؛ پزشک برای انجام آن از طریق لیفت سینوس شرایط را برای ایمپلنت فراهم میکند که این جراحی هزینه ایمپلنت را افزایش میدهد.

همچنین این درمان یکی از متداول ترین درمان های پیوند استخوان برای کاشت ایمپلنت است.

اگر دندان از دست رفته در ناحیه خَلفی یا پشتی باشد؛ یعنی دندان های آسیاب، در این حالت چون سینوس های صورت در بالای این ناحیه قرار دارند، در صورتی که ریشه دندان وجود نداشته باشد با گذشت زمان سینوس ها به سمت پایین می آیند.

سینوس لیفت اصطلاحا همان بالا کشیدن سینوس ها است که اگر سینوس ها از جای خود حرکت کرده باشند؛ لازم است به جای خود و به سمت بالا برگردند. به این کار جراحی سینوس لیفت می گویند.

سینوس لیفت بسیار ضروری و مهم است. زیرا در صورتی که سینوس ها به سمت پایین آمده باشند و حفره دندانی را درگیر کنند؛ امکان کاشت ایمپلنت دندان وجود ندارد.

سینوس لیفت به دو صورت سینوس لیفت باز  (open sinus lift) و سینوس لیفت بسته (closed sinus lift) انجام می شود که هزینه هر کدام متفاوت است و در قیمت هر واحد ایمپلنت دندان تاثیر میگذارد.

جراحی لثه ایمپلنت

در صورتی که یک یا چند دندان خود را در اثر ورزش، تصادف یا پوسیدگی از دست داده اید، اما با این وجود اگر ریشه در فک شما وجود داشته باشد؛ پزشک برای جراحی لثه اقدام میکند. اما برای انجام آن، هزینه جدا گانه ای دریافت می شود.

این مورد هم درمانی بوده و در کمتر از 20 درصد افراد مورد نیاز است. در واقع اگر شرایط لثه به صورتی باشد که نیازمند پیوند لثه و جراحی وسیع باشید این درمان جانبی برای شما انجام می شود.

هزینه درمان های جانبی ایمپلنت دندان

هزینه های جانبی ایمپلنت دندان

توجه داشته باشید هزینه های جانبی ایمپلنت دندان در برخی موارد مورد نیاز بوده که این موضوع با توجه به شرایط بیمار تعیین می شود.

یکی از درمان های جانبی برای آماده شدن لثه شما جهت ایمپلنت، لیفت سینوس باز و بسته است. که این عمل شامل هزینه اضافی برای کاشت ایمپلنت شما می شود.
عمل لیفت سینوس یک نوع پیوند استخوان است.

روش لیفت سینوس که رایج ترین نوع لیفت به شمار میرود؛ پس از گذراندن دوره نقاهت 4 الی  6 ماهه، بافت استخوانی کامل شده و شما برای کاشت ایمپلنت آماده می شوید.

جراحی بعدی لیفت لثه به صورت بسته است. این تکنیک اسیب کمتری به لثه شما وارد میکند و فقط از طریق سوراخی که برای ایمپلنت در لثه شما ایجاد شده، پزشک جراحی را انجام میدهد.

یکی دیگر از هزینه های جانبی دندان، بازسازی کامل فک است که این عمل احتمال موفیقیت کاشت ایمپلنت را بالا برده و همچنین باعث افزایش قیمت ایمپلنت دندان میشود.

قیمت ایمپلنت دندان با هزینه های جانبی محاسبه می شود و در نهایت یک طرح درمان کامل با تمامی هزینه های ایمپلنت به طور کلی ارائه می شود تا از کل هزینه ایمپلنت دندان خود آگاه شوید.

نام درمانقیمت درمان
لیفت سینوس بسته close3 تا 5 میلیون تومان
لیفت سینوس باز open6 تا 10 میلیون تومان
جراحی لثه1 الی 1.5 میلیون تومان
بازسازی کامل فک10 تا 15 میلیون تومان
پیوند استخوان2 تا 10 میلیون تومان

درمان های جانبی ایمپلنت

همانطور که گفتیم قیمت هر واحد ایمپلنت دندان با جراحی ایمپلنت و روکش ایمپلنت PFM می باشد و هزینه های جانبی در صورت نیاز به آن ها اضافه می شود.

پیشنهاد می کنیم حتما از طرح ویزیت و مشاوره رایگان مستر ایمپلنت استفاده کنید تا بصورت کامل توسط متخصص ایمپلنت معاینه شوید و طرح درمان به همراه هزینه های مورد نیاز کاملا برای شما شرح داده شود.

جراحی ایمپلنت دندان یک درمان تخصصی است که میبایست توسط دندانپزشک متخصص ایمپلنت و پروتز دندان و فک انجام شود تا موفقیت و طول عمر ایمپلنت به بهترین شکل حفظ گردد.

رزرو وقت مشاوره و معاینه رایگان

برای ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان شماره تماس خود را بگذارید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

قیمت دندان مصنوعی ثابت

با افزایش نارضایتی افراد از لغزش دندان مصنوعی، نوع جدید از تکنولوژی بوجود آمده که پروتز های ثابت را روی پایه ایمپلنت قرار می‌ دهند و از این طریق از بروز مشکلاتی که در دندان مصنوعی متحرک وجود دارد، جلوگیری می‌ کند. به طور کلی دندان مصنوعی ثابت یکی از به صرفه‌ ترین روش‌ های جایگزین دندان‌‌ های از دست رفته محسوب می‌ شود.

در این روش، نوع روکش ایمپلنت روی قیمت آن بسیار تاثیرگذار است.

به همین دلیل استفاده از روکش مرغوب دندان ایمپلنت قیمت بالاتری نسبت به سایر روکش‌ ها دارد.

همچنین تعداد دندان‌ های از دست رفته شما تاثیر زیادی در قیمت دندان مصنوعی ثابت دارد.

آیا عمل جراحی کاشت دندان دردناک است؟

ممکن است شما هم جز افرادی باشید که نگران درد ایمپلنت هستید. بهتر است به خاطر داشته باشید درد ایمپلنت تا مدت کوتاهی پس از جراحی کاملا طبیعی است که با مشورت دندانپزشک و انجام مراقبت می‌توانید از این درد کم کرده و آن را به درد قابل تحمل تبدیل کنید.

این احساس درد کاملا به تعداد دندان‌های کاشته شده بستگی دارد. بلافاصله بعد از بین رفتن اثر بی‌حسی، درد و ناراحتی شروع می‌شود که مصرف داروهای آنتی بیوتیک و مسکن تا حد بسیار زیادی می‌تواند موثر باشد.

همچنین برای کاهش احساس درد تا مدتی باید از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید. البته این درد به گونه‌ای نیست که شما نتوانید به کارهای روزمره بپردازید.

احساس درد بعد از ایمپلنت در بدن هر فرد متفاوت است. البته بسیاری از بیماران پس از جراحی بیان کردند که این درد بسیار کم‌تر از آن چیزی بوده که انتظارش را داشته‌اند.

هزینه ایمپلنت دندان با بیمه

خیلی از دندانپزشکان برای کاهش هزینه‌ های بیمار با بیمه‌ ها قرارداد ندارند. خوشبختانه پزشکان منصف از انواع بیمه‌ ها برای کم کردن هزینه ایمپلنت دندان استفاده می‌ کنند. هزینه ایمپلنت بر اساس سقف پوشش بیمه شما، شاغل یا بازنشسته بودن و سن شما بستگی دارد و برای هر شخص با توجه به موارد گفته شده، متغیر است.

ایمپلنت دندان با بیمه بانک‌ ها معمولا بهترین پوشش و بالاترین سقف قیمت ایمپلنت را دارند. قیمت انواع ایمپلنت دندان با بیمه در برخی بانک‌ها به این صورت است که شما کل هزینه را پرداخت می‌ کنید و معرفی نامه‌ ای را که دندانپزشک برای بیمه نوشته به بانک می‌ دهید و کل هزینه را مجدد دریافت می‌ کنید.

اما در برخی از بانک‌ ها به این صورت است که معرفی نامه را قبل از مراجعه به مطب دندانپزشکی از بیمه گرفته و به همراه سقف پوشش قیمت ایمپلنت با بیمه به دندانپزشکی پرداخت می‌کنید. برخی شرکت‌ های مختلف مانند بیمه دانا، بیمه دی یا آتیه سازان قیمت ایمپلنت را تحت پوشش قرار می‌ دهند.

اما به جز این مورد، مسترایمپلنت برای راحتی حال شما عزیزان شرایط کاشت دندان اقساطی دارد تا بتوانید به راحتی به صورت قسطی دندان خود را ایمپلنت کنید.

ایمپلنت ارزان

قیمت مینی ایمپلنت ها یا ایمپلنت های پایه کوتاه

مینی ایمپلنت‌ها در واقع پیچ‌های کوچکی هستند که از آلیاژ تیتانیوم ساخته شده‌اند و روی فک به عنوان لنگر یا تکیه‌گاه عمل می‌کنند. این روش برای افراد کاندید ارتودنسی بسیار مناسب است.

اگر به دلیل هزینه بالای ایمپلنت استاندارد نمی‌توانید از این روش استفاده کنید، مینی‌ ایمپلنت‌ها برای پر کردن فضای خالی بین دندان‌ها برایتان بسیار مناسب است. در صورتی که دندانپزشک متذکر شد که شما بین بریج‌ها، پروتزهای مصنوعی و مینی ایمپلنت یکی را انتخاب کنید، قطعا مینی ایمپلنت انتخاب خوبی می‌تواند باشد.

به طور کلی هزینه مینی ایمپلنت‌ها نسبت به کاشت دائمی یا همان ایمپلنت معمولی بسیار پایین‌تر است به همین دلیل بسیاری از بیماران این روش را انتخاب می‌کنند.

ایمپلنت ارزان

این روزها با تبلیغات گسترده‌ ای که در زمینه ایمپلنت ارزان می‌ شود، بسیاری از افراد به دلیل نداشتن بودجه کافی سمت این تبلیغات رفته و نتیجه خوبی هم از آن نمی‌گیرند. امروزه کشورهای کره، اروپا، آمریکا و سوئیس بهترین و معتبرترین برندها را تولید می‌ کنند.

تفاوت در نوع این برندها در قیمت آن‌ ها تاثیر گذار است، به طور مثال، ایمپلنت اشترومن قیمت بالاتری نسبت به ایمپلنت‌ های دیگر دارد. با وجود این‌که ایمپلنت‌ های معتبر جز گران‌ ترین آن‌ ها محسوب می‌ شود، انتخاب آن‌ ها برایتان نوعی سرمایه گذاری است و دیگر نیازی به پرداخت هزینه‌ هایی مانند ترمیم و شکستگی روکش ندارید.

بسیاری از دندانپزشکان تازه کار که فقط یک دوره کوتاه پریودنتیستی را گذرانده‌ اند از ایمپلنت‌ های ارزان با قیمت 700 هزار تومان تا 2 میلیون تومان برای بیمارانشان استفاده می‌ کنند که عوارضی به همراه دارد.

عوارض ایمپلنت ارزان

انتخاب دندانپزشک غیرماهر و استفاده از ایمپلنت ارزان و نامرغوب باعث پس زدن ایمپلنت در مدت زمان طولانی می‌ شود و معمولا با نشانه‌ هایی مانند عفونت، درد، التهاب، سوزش و لق شدن پایه ایمپلنت همراه است.

همچنین گاهی نشانه‌ هایی مانند خارش یا بیحسی در ناحیه زبان، لب‌ ها یا لثه ایجاد می‌ شود. در موارد شدیدتر احساس درد غیرطبیعی و ناراحت کننده که نشان از شکستن قطعی کاشت ایمپلنت است، بروز می‌ دهد.

کلینیک دندانپزشکی مستر ایمپلنت

برای معاینه و مشاوره رایگان توسط متخصص ایمپلنت با شماره های زیر تماس بگیرید.

صادقیه – خیابان آیت الله کاشانی جنب بانک سرمایه ساختمان فربد پلاک 258 طبقه 4 واحد 25

راه های ارزان شدن کاشت ایمپلنت دندان

به طور کلی کاشت ایمپلنت هزینه بالایی نسبت به سایر روش‌های جایگزینی دندان دارد. اما راه‌هایی نیز وجود دارد که شما این هزینه را کاهش دهید.

به طور مثال، دستمزد جراح دندانپزشک به تک مرحله‌ای یا دو مرحله‌ای بودن مراحل ایمپلنت بستگی دارد. ایمپلنت دو مرحله‌ای یا استاندارد هزینه بالاتری نسبت به تک مرحله‌ای یا همان ایمپلنت دیجیتال یا ایمپلنت فوری دارد.

این روش‌ در یک جلسه برایتان انجام می‌شود. ایمپلنت دیجیتال از نظر راحتی در هنگام عمل جراحی، مدت زمان کوتاه نقاهت و هزینه کم‌تر درمان برای بیماران بسیار مناسب‌تر است.

قیمت لوازم مورد استفاده در کاشت دندان در هزینه کلی ایمپلنت بسیار تاثیرگذار است. به این نکته توجه کنید برای کاهش هزینه‌های ایمپلنت به دندانپزشک‌های غیرمعتبر مراجعه نکنید؛ چرا که عوارض جبران ناپذیری برایتان رقم می‌خورد.

ایمپلنت دندان چگونه انجام می شود؟

اگر بخواهید ایمپلنت دندان انجام دهید؛ قطعا این سوال را در ذهن دارید و می خواهید بدانید که ایمپلنت دندان چگونه است؟ ایمپلنت دندان بهترین درمان برای جایگزینی دندان از دست رفته به شمار می رود. ایمپلنت ها یک پایه قوی برای دندان دائمی بوده و با سایر دندان های شما سازگاری دارند.

جنس ایمپلنت از تیتانیوم خالص است که به صورت میله باریکی در درون استخوان فک قرار میگیرد. معمولا به دلیل پوسیدگی دندان، بیماری پرودنتال برای فرد اتفاق می افتد و پزشک قبل از کاشت ایمپلنت، به درمان این مشکل میپردازد و سپس جراحی انجام می دهد.

این اقدام روی قیمت ایمپلنت شما موثر است. ایمپلنت در سال های اخیر جایگزین پروتزهای متحرک و پل های دندانی شده است.

دو نوع ایمپلنت وجود دارد:

ایمپلنت اندوستیال

نوعی از ایمپلنت است که درون استخوان فک قرار می گیرد. امروزه این نوع ایمپلنت کاربرد بیشتری دارد.

ساب پریوستیال

این نوع ایمپلنت روی استخوان آرواره قرار می گیرد.

ایمپلنت دندان از 3 قسمت اصلی تشکیل شده است که به شرح زیر می باشند:

 • پایه ایمپلنت (فیکسچر)

 • اباتمنت Abutment

 • روکش ایمپلنت دندان

  عکس اجزای ایمپلنت دندان

  مراحل ایمپلنت دندان به اینصورت است که در ابتدا پس از جراحی و باز شدن لثه، فیکسچر یا همان پایه ایمپلنت دندان درون استخوان فک قرار می گیرد و روی آن بخیه زده می شود.

  بعد از این مرحله باید به مدت 2 الی 3 ماه دوره بهبودی خود را بگذرانید تا پایه ایمپلنت با استخوان فک به خوبی جوش بخورد و محکم شود.

  پس از اینکه بعد از گذراندن دوره بهبودی توسط متخصص ایمپلنت خود معاینه شدید و شرایط ایمپلنت دندان و استخوان فک ایده آل بود، مرحله بعدی برای نصب روکش ایمپلنت و قالب گیری انجام می شود.

  بطور کلی مراحل ایمپلنت دندان حدودا 4 الی 6 ماه طول میکشد. اگر فرد نیازمند درمان های جانبی باشد و یا تعداد ایمپلنت دندان بیشتری داشته باشد این مدت زمان افزایش پیدا می کند.

  سوالات متداول کاشت ایمپلنت

  1ایمپلنت دندان جلو راحت تر است یا ایمپلنت دندان آسیاب؟

  اگر متخصص ایمپلنت دندان خوبی را انتخاب کنید؛ ایمپلنت دندان جلو و آسیاب تفاوتی ندارد. البته که دندان های جلو به دلیل وجود فضای بهتر، شاید بتوان گفت راحت تر است اما با توجه به اینکه دندان های جلو در زیبایی نقش به سزایی دارد؛ مهارت دندانپزشک اهمیت بیشتری پیدا می کند.

  2مراقبت از ایمپلنت چگونه است؟

  ایمپلنت دچار پوسیدگی نمی شود اما نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد تا عمر طولانی پیدا کند.

  3آیا برای ایمپلنت عکس opg لازم است؟

  خیر اما برای تمام کارهای مربوط به دندان نیاز به عکس است تا به صورت دقیق بتوان مشکل را شناسایی کرد. ایمپلنت دندان نیز نیاز به عکس دارد که بعد از معاینه اولیه توسط متخصص ایمپلنت به شما اعلام می شود.

  4انواع ایمپلنت چیست؟

  ایمپلنت انواع مختلفی دارد اما به طور خلاصه می توان به سه صورت معمولی، دیجیتال و فوری دسته بندی کرد.

  5کدام برند ایمپلنت بهتر است؟

  نمی توان به صورت قطعی گفت و بستگی به شرایط افراد دارد اما به طور کلی، در بین برندهای ایمپلنت، ایمپلنت کره ای و اشترومن جز بهترین ایمپلنت ها به شمار می رود. برای انتخاب دقیق تر می توانید از مشاوره رایگان مسترایمپلنت استفاده کرده و با توجه به بودجه و شرایط دندانتان بهترین برند ایمپلنت به شما معرفی شود.

  برای ویزیت و مشاوره ایمپلنت تماس بگیرید.

  تماس با مستر ایمپلنت 0214400124002144001241

  مطالب بیشتر و مفید

   6 Comments

   1. ali گفت:

    سلام مرسی از سایت خوبیتون
    اینکه تعرفه جدید ایمپلنت رو به طور کامل گفتید خیلی خوب بود
    فقط کاشت دندان قسطی هم انجام میدید؟

   2. niloufarhamed گفت:

    سلام بله کاشت قسطی ایمپلنت هم انجام میدیم. تو لینک زیر درباره کاشت ایمپلنت اقساطی توضیح دادیم.
    https://mr-implant.com/%da%a9%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%a7%db%8c%d9%85%d9%be%d9%84%d9%86%d8%aa-%d8%a7%d9%82%d8%b3%d8%a7%d8%b7%db%8c/

   3. سینا گفت:

    ممنونم از توضیحاتتون. ایمپلنت کره ای هزینش چقدر هست؟

   4. ماهان گفت:

    سلام من چند ماه پیش ایمپلنت دندان رو تو کلینیک شما انجام دادم و خیلی راضی هستم ممنونم از دکتر رستمیان و کادر حرفه ای که دارید.

   دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *