آخرین مقالات

ایمپلنت تیتانیومی بهتره یا سرامیکی

ایمپلنت تیتانیومی بهتره یا سرامیکی

ایمپلنت تیتانیومی بهتره یا سرامیکی

ایمپلنت تیتانیومی بهتره یا سرامیکی

امروزه استفاده از روش درمانی ایمپلنت تیتانیومی و سرامیکی در بین افراد مورد استقبال قرار گرفته است. همچنین با مجهز شدن مراکز دندانپزشکی و بکارگیری بهترین متخصص ایمپلنت در مراکز، افراد با اطمینان کافی برای ایمپلنت دندان مراجعه می کنند.
پس از تصمیم گیری درباره ایمپلنت کردن دندان، انتخاب یک نوع و جنس مناسب برای دندان ها بسیار مهم می شود. ایمپلنت ها در چند جنس وجود دارند که بالطبع هر کدام از آنها ممکن است کیفیت ایمپلنت را افزایش یا کاهش دهند.

ایمپلنت سرامیکی
ایمپلنت تیتانیومی دندان

ایمپلنت تیتانیومی و سرامیکی، از انواع جنس ماده استفاده شده در ایمپلنت دندان است. به طور کلی ایمپلنت ها در چند نوع وجود دارند:

 •     ایمپلنت اندواستیل (ایمپلنت تیتانیومی)
 •     ایمپلنت ساب پریو استیل
 •     ایمپلنت یک مرحله
 •     ایمپلنت دو مرحله ای

وظیفه اصلی تمامی این ایمپلنت ها پر کردن فضای خالی دندان است. به این صورت که با جایگذاری پایه ایمپلنت در استخوان فک و قرار گیری اباتمنت و در نهایت تاج دندان روی اباتمنت سوار می شود.

می توانید برای انجام ایمپلنت دندان به مستر ایمپلنت مراجعه کرده و درباره تمامی مراحل ایمپلنت با بهترین متخصص ایمپلنت مشورت کنید. در این مقاله درباره تفاوت ایمپلنت سرامیکی و تیتانیومی اطلاعاتی ارائه می شود.

رزرو وقت مشاوره و معاینه رایگان

برای ویزیت و معاینه رایگان توسط متخصص ایمپلنت دندان شماره تماس خود را بگذارید.

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

ایمپلنت سرامیکی (زیرکونیا) و تیتانیومی

ایمپلنت سرامیکی نوعی از ایمپلنت است که جنس آن از زیرکونیا و از عنصر زیرکونیوم به صورت یک تکه ساخته شده است. این نوع ایمپلنت ظاهری زیبا داشته و در برابر ضربات استحکام کافی دارد. به خاطر مواد استفاده شده در ایمپلنت سرامیکی این نوع ایمپلنت گرانتر از انواع دیگر آن است.

اما ایمپلنت تیتانیومی به ایمپلنتی گفته می شود که اساس و پایه آن از جنس تیتانیوم ساخته شده است. تیتانیوم نیز ماده ای است که بیشترین سازگاری را با بدن دارد. اما ممکن است استخوان فک آن را نپذیرد و ایمپلنت موفقیت آمیز نباشد.

این نوع ایمپلنت به صورت چند مرحله ای و بیشتر از یک تکه انجام می شود. معمولا در این روش پایه تیتانیومی ایمپلنت در استخوان فک قرار داده شده و بعد اباتمنت با جنس دیگری روی آن قرار گرفته می شود.

 در آخر تاج دندان مصنوعی روی آن فیکس می گیرد. این در چند مرحله صورت می گیرد که می توایند در مقاله  مراحل ایمپلنت به طور کامل با روند کاشت ایمپلنت دندان آشنا شوید.

انتخاب یک روش مناسب برای انجام ایمپلنت نیازمند کسب اطلاعات و مشاوره با افراد متخصص است. به این منظور می توانید برای مشورت با بهترین متخصص ایمپلنت در زمینه انتخاب بهترین روش درمانی به مرکز ایمپلنت در غرب تهران مراجعه کنید.

کلینیک دندانپزشکی مستر ایمپلنت

برای معاینه و مشاوره رایگان توسط متخصص ایمپلنت با شماره های زیر تماس بگیرید.

صادقیه – خیابان آیت الله کاشانی جنب بانک سرمایه ساختمان فربد پلاک

258 طبقه 4 واحد 25

مقایسه ایمپلنت تیتانیومی و سرامیکی

ایمپلنت ها روش مناسبی برای جایگزینی دندان های از دست رفته هستند. اما امروزه علم دندانپزشکی پیشرفت های زیادی داشته است. به همین دلیل ایمپلنت ها در انواع و کیفیت های مختلف وجود دارند.

 انتخاب یک روش درمانی مناسب کار دشواری است. در این قسمت به مقایسه دو روش ایمپلنت تیتانیومی و سرامیکی و برتری آنها پرداخته می شود.

سازگاری ایمپلنت با استخوان فک

جنس زیرکونیا (عنصر زیرکونیوم) سازگاری زیادی نسبت به نوع تیتانیومی آن دارد. در این نوع هیچ گونه پس زدگی پس از ایمپلنت مشاهده نخواهد شد. به همین دلیل از التهاب و عفونت در بین بافت ها و استخوان جلوگیری می شود.

اهمیت زیبایی سازی دندان ها

در ایمپلنت سرامیکی از زیرکونیوم که رنگ سفیدی دارد؛ استفاده می شود. این دلیل باعث می شود که ظاهر خوب و زیبایی به دندان ها و لثه ها داده شود. 

اما در ایمپلنت تیتانیومی افرادی که بافت لثه ی کوچکی دارند یا اینکه بافت لثه شان تحلیل رفته است؛ در این افراد این نوع ایمپلنت باعث رنگ خاکستری در اطراف ایمپلنت و لثه ها می شود.

میخوام بیشتر بدونم: ارتودنسی متحرک چیست؟

مقاومت در برابر خوردگی ها و فرسایش

ماده سازنده ایمپلنت سرامیکی یعنی زیرکونیوم در برابر هر گونه خوردگی با مواد شیمیایی، الکتریکی و گرما مقاوم است. اما فلز تیتانیوم در برابر فلوراید خورده می شود. فلوراید ماده ای است که در اکثر کشورها جزو ماده سازنده محسوب می شود. فلوراید یا هر ماده دیگری بر فلز تیتانیوم حمله می کند و باعث آسیب رسیدن به تیتانیوم می شود.

وضعیت رسانایی در ایمپلنت تیتانیومی و سرامیکی

این فوق العاده است که ماده زیرکونیوم در ایمپلنت سرامیکی، الکتریسیته را از خود عبور نمی دهد. به همین دلیل احتمال رشد باکتری در زیر ایمپلنت و بافت لثه کمتر است. اما در ایمپلنت تیتانیومی به این گونه نیست.

استحکام ایمپلنت

در این دو ایمپلنت می توان از ایمپلنت سرامیکی با ماده زیرکونیوم برای مقاومت در برابر ضربات و فشارهای زیاد نام برد. استحکام این ماده در برابر فشار ها و ضربات است که این ماده را برای دندانپزشکی با اهمیت کرده است.

میخوام بیشتر بدونم: آشنایی با آناتومی دندان

طراحی ساختمان یک تکه یا چند تکه

در ایمپلنت سرامیکی بر خلاف ایمپلنت تیتانیومی ساختمان ایمپلنت در یک واحد ساخته می شود. در ایمپلنت تیتانیومی به دلیل دو تکه بودن ساختمان ایمپلنت باعث تجمع باکتری و در نهایت شکسته شدن و از بین رفتن استخوان فک در آن ناحیه و ضربات بعدی دیگر می شود.

 اما ایمپلنت سرامیکی با ساختمان یک تکه خود این احتمال عفونت و ضربات بعدی را کاهش می دهد. حتی اگر به بهترین متخصص ایمپلنت نیز مراجعه کرده باشید، استفاده از یک ماده با دوام اهمیت دارد.

مراحل کاشت دندان در ایمپلنت تیتانیومی و سرامیکی

در ایمپلنت سرامیکی اگر جای دندان پس از کشیدن، دچار عفونت یا خرابی لثه نباشد؛ می توان به خاطر طراحی این گونه ایمپلنت ها آنرا در جای دندان خالی که هنوز بسته نشده است، بلافاصله پس از کشیدن دندان آن را جای گذاری کرد؛ در این صورت نیازی به جراحی و صرف زمان زیادی نیست.

قیمت ایمپلنت سرامیکی
ایمپلنت سرامیکی ( زیرکونیا )

راحتی و دوام

به خاطر کاهش زمان و طول درمان در ایمپلنت سرامیکی نسبت به ایمپلنت تیتانیومی و استحکام ماده زیرکونیوم این نوع ایمپلنت سرامیکی بسیار با دوام تر و راحت تر از نوع تیتانومی آن است.

قیمت ایمپلنت سرامیکی

همانطور که می‌دانید هزینه ایمپلنت سرامیکی با توجه به سایر خدمات دندانپزشکی بالاتر است. در صورتی که آسیب دندانتان به قدری باشد که دندانپزشک نتواند آن را ترمیم کند، مجبور است دندان را بکشد و همین موضوع در قیمت ایمپلنت تاثیر گذار است.

همچنین تاثیر تعداد ایمپلنت استفاده شده، برند و کیفیت محصول عواملی هستند که نباید نادیده گرفته شوند. جراحی‌هایی مانند پیوند استخوان، لیفت سینوس و جراحی ریشه از عوامل تاثیرگذار دراین زمینه هستند. شهر و منطقه‌ ای که در آن قرار دارید هم روی این هزینه بسیار تاثیر دارد.

به طور مثال، قیمت ایمپلنت سرامیکی در بالای شهر با پایین شهر تفاوت دارد. به این نکته توجه کنید؛ مهارت دندان پزشک را در هزینه ایمپلنت نباید دست کم بگیرید و برای کاهش هزینه به دندانپزشک غیرماهر مراجعه نکنید.

سخن آخر

قیمت ماده استفاده شده در ایمپلنت سرامیکی و زیرکونیوم باعث شده است که هزینه ایمپلنت سرامیکی نسبت به ایمپلنت تیتانیومی بیشتر باشد. در مستر ایمپلنت قیمت ایمپلنت به نوع ماده مصرفی، تجربه و مهارت دندانپزشک و مقدار آسیب دیدگی دندان بستگی دارد.

با بررسی تمام جوانب و مقایسه این دو نوع ایمپلنت، مشخص است که کدام یک از این نوع ایمپلنت بر دیگری برتری دارد. اما باز هم می توان با تشخیص پزشک و جنبه اقتصادی بیمار از هر کدام نوع ایمپلنت، استفاده کرد.

اشتراک گذاری مطلب

با ما در تماس باشید

 • تهران ,فلکه دوم صادقیه, خیابان آیت الله کاشانی
  جنب بانک سرمایه , ساختمان فربد پلاک 258.
  طبقه 4 واحد
 • 02144045596

 • 09302994400

 • info@mr-implant.com

مطالب مرتبط

ایمپلنت چینی در صادقیه

با عرض ادب و درود، من برای شما یک مقاله دوستانه در مورد مرکز ایمپلنت چینی در صادقیه تهیه کرده‌ام. با مستر ایمپلنت همراه باشید .

ادامه مطلب
لطفا امتیاز دهید