آخرین مقالات

ایمپلنت سوئیسی در صادقیه

ایمپلنت سوئیسی در صادقیه ، سلام دوست عزیز، در این مقاله قصد داریم به معرفی مرکز ایمپلنت سوئیسی در صادقیه، قیمت ایمپلنت سوئیسی در صادقیه، مزایای

ادامه مطلب »

ایمپلنت فوری در صادقیه

ایمپلنت فوری در صادقیه ، سلام دوستان! امروز می‌خواهم درباره‌ی یک موضوع جالب و مفید بحث کنم، یعنی ایمپلنت فوری در صادقیه. این مقاله به دنبال

ادامه مطلب »

ایمپلنت کره ای در صادقیه

ایمپلنت کره‌ای در صادقیه ، یک پنجره به بهترین روش‌های ایمپلنت دندان . سلام به دوستان عزیز. امروز می‌خواهیم درمورد مرکز ایمپلنت کره‌ای در صادقیه صحبت کنیم.

ادامه مطلب »

ایمپلنت قسطی در صادقیه

مرکز ایمپلنت قسطی در صادقیه ، دوست عزیز، ایمپلنت قسطی یکی از روش های مدرن و موثر برای جایگزینی دندان های گم شده است. در صادقیه، مرکز

ادامه مطلب »

لمینیت دندان چیست؟ چگونه انجام می شود

لمینیت دندان چیست؟ چگونه انجام می شود

لمینت دندان یک فرآیند زیباسازی ظاهری دندان ها به وسیله روکش کردن دندان ها است. این روکش، دندان ها را از زرد شدن و تغییرات ظاهری که همیشه برای آن در طول زمان اتفاق می افتد، مصون می کند. البته این را بدانید که باید در هر صورت بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. چرا که لمینت کردن دندان هم نمی تواند دلیلی برای این موضوع باشد.

از خواب بیدار می شوید جلوی آینه می نشینید و باز هم همان ظاهر نازیبای همیشگی را می بینید. با ناراحتی و بدون اعتماد بنفس سرکار خود حاضر می شوید. حتی حاضر نیستید به صحبت های خنده دار همکارتان بخندید. چرا که نمی خواهید دندان هایتان نمایان شود. دندان هایتان زرد شده اند و ظاهر زیبایی ندارند. نمی توانید یک لبخند دلنشین روی لب داشته باشید؟ نگران نباشید.

 امروزه علم پزشکی روش های زیادی را برای زیبایی دندان های شما مقابل تان قرار داده تا انتخاب کنید. لمینت دندان یکی از روش های زیباسازی ظاهری دندان ها است. هزینه لمینت کردن دندان در مراکز مختلف متفاوت است. همچنین امکان مشاوره با متخصصین مستر ایمپلنت برای افرادی که قصد لمینت کردن دندان هایشان را دارند، وجود دارد.

انواع لمینت دندان

تعریف لمینت دندان

لمینت از قطعات کوچکی ساخته شده اند که روی هر دندان به صورت مجزا قرار می گیرد. وظیفه اصلی لمینت ایجاد یک هماهنگی ظاهری در دندان به صورت تغییراتی در طول، اندازه، رنگ و شکل دندان ها است. این تغییرات به شکل دلخواه فرد مراجعه کننده بستگی دارد.

لمینت علاوه بر زیباسازی ظاهری دندان ها فواید دیگری نیز دارند. افزایش مقاومت دندان ها در مقایسه با مینای دندان و پوشش عیب های ظاهری دندان از مزایای مهم لمینت است. 

لمینت ها در دو نوع پرسلن چینی یا کامپوزیت رزین وجود دارد.جنس و کیفیت لمینت پرسلن چینی بهتر از کامپوزیت رزین است. دلیل برتری لمینت پرسلن نسبت به کامپوزیت مقاومت آن در برابر لکه و مقدار تابش نور از سطح آن است. این خصوصیات باعث طبیعی جلوه شدن دندان ها است.

می توانید برای انتخاب بهترین و مناسب ترین مواد برای لمینت با دندانپزشکان مجرب مستر ایمپلنت مشورت کنید.

انواع لمینت

لمینت ها در دو نوع سرامیکی و کامپوزیت وجود دارند. تفاوت این دو در نوع مواد مصرفی روکش است. لمینت کامپوزیت به دلیل نوع رنگ روکش دندان، ضخامت کم روکش و عدم تراش دندان ها در هنگام اجرای لمینت، محبوبیت بیشتری را بین افراد دارد. از لمینت کامپوزیتی برای اصلاح طرح لبخند و تعیین فرم مناسب چهره افراد استفاده می شود.

انواع لمینت

لمینت سرامیکی دندان از جنس چینی پرسلن است. در این نوع هزینه لمینت کردن دندان به دلیل مواد استفاده شده در آن بیشتر است. در لمینت کامپوزیت نیاز است که دندان مورد لمینت تراش داده شود. 

ماندگاری و کیفیت این نوع لمینت از نوع کامپوزیت بیشتر است. همچنین تنوع در شفافیت لمینت و نوع جنس و زیبایی ظاهری از دیگر مزایای این نوع است.

میخوام بیشتر بدونم: سینوس لیفت چیست

مقایسه لمینت کامپوزیت و سرامیکی

این دو لمینت ها با یکدیگر تفاوت هایی دارند که برگرفته از مزایا یا معایب هر کدام است. برتری و یا یکسان بودن این دو نوع با موارد زیر مشخص می شود.

ـ طول درمان در لمینت کامپوزیت در یک روز و یک ویزیت انجام می شود. اما در لمینت سرامیکی در دو جلسه به فاصله 15 روز است.

ـ پس از انجام لمینت کامپوزیت امکان برگشت کامپوزیت وجود دارد. اما در لمینت سرامیکی وجود ندارد.

ـ ماندگاری لمینت کامپوزیت 5 تا 7 سال است. اما در سرامیکی 10 تا 15 سال است. از این قسمت می توان دریافت که اگر دنبال یک لمینت ماندگار و دائمی هستید. پس لمینت سرامیکی انتخاب خوبی برایتان است.

ـ هزینه لمینت کردن دندان در نوع سرامیکی بیشتر از نوع کامپوزیت آن است. پس اگر قیمت برایتان مهم است می توانید از نوع کم هزینه تر آن یعنی کامپوزیت استفاده کنید.

ـ در نوع کامپوزیت آسیب پذیری به لمینت ها بیشتر است و احتمال ورقه شدن است. اما در نوع سرامیکی مقاوم تر است و خطر کمتری برای شکستن وجود دارد. پس نوع سرامیکی در مقایسه با کامپوزیت با دوام تر است.

ـ در نوع کامپوزیت احتمال لکه شدن زیاد است اما در نوع لمینت دندان سرامیکی به این گونه نیست و لمینت به خاطر مواد مصرفی در برابر لکه ها مقاوم است.

ـ معمولا از کامپوزیت دندانی برای رفع مشکلات جزئی استفاده می شود. اما از لمینت سرامیکی برای مجموعه از مشکلات گسترده و ریشه ای استفاده می شود.

لمینت سرامیکی

مراحل لمینت دندان

قبل از اینکه برای لمینت به مستر ایمپلنت مراجعه کنید. بهتر است اطاعاتی درباره مراحل لمینت دندان به دست آورید.

برای لمینت، سه مرحله نیاز است تا به پزشک مراجعه کنید. در مرحله اول، مشاوره و اطلاعات درباره سوابق پزشکی شما توسط پزشک بررسی می شود. حتی ممکن است از دندان هایتان عکس اشعه ایکس گرفته شود.

پس از آن دندان هایتان به اندازه ضخامت روکش به اندازه سه دهم تا یک میلی متر تراش داده می شود. ممکن است برای این کار از بی حسی موضعی استفاده شود.

سپس قالبی از دندان شما برداشته شده و به لابراتوار فرستاده می شود. معمولا زمانی بین دو تا چهار هفته طول می کشد تا قالب ها آماده شوند.

بعد از آن روکش آماده شده توسط پزشک متخصص متناسب با دهان و رنگ دلخواه تان تنظیم می شود. همچنین در این قسمت است که رنگ آن را نیز به وسیله سایه سیمان متناسب با دندان های دیگر در می آورد. در انتها با چسب مخصوص روکشِ لمینت به دندان متصل می شود.

هزینه لمینت دندان در مستر ایمپلنت

هزینه لمینت کردن دندان مانند قیمت ایمپلنت دندان در افراد مختلف متفاوت است. چرا که عوامل زیادی در تعیین مقدار هزینه در فرد بستگی دارد.

 تعداد واحد روکش های جایگذاری شده، نوع جنس لمینت انتخابی و برند انتخابی توسط مشتری مواردی است که روی قیمت لمینت تأثیر گذار است. به همین دلیل پس از مراجعه به مرکز معتبر و مشورت با پزشک می توانید قیمت واقعی لمینت دندان خود را متوجه شوید.

کیفیت کار یک مرکز درمانی دندانپزشکی برای سپردن سلامت و زیبایی دندان هایتان در اولویت است. پس ابتدا یک مرکز درمانی تخصصی دندانپزشکی با تجهیزات به روز را انتخاب و بعد اقدام به درمان کنید.

اشتراک گذاری مطلب

با ما در تماس باشید

  • تهران ,فلکه دوم صادقیه, خیابان آیت الله کاشانی
    جنب بانک سرمایه , ساختمان فربد پلاک 258.
    طبقه 4 واحد
  • 02144045596

  • 09302994400

  • info@mr-implant.com

مطالب مرتبط

ایمپلنت فک بالا در صادقیه
مقالات
admin

ایمپلنت فک بالا در صادقیه

اکتشاف ایمپلنت فک بالا در صادقیه: معرفی، قیمت، مزایا و ویژگی‌ها ، در این مقاله، به بررسی یکی از مراکز برجسته ایمپلنت فک بالا در صادقیه

ادامه مطلب
ایمپلنت دیجیتال در صادقیه
مقالات
admin

ایمپلنت دیجیتال در صادقیه

ایمپلنت دیجیتال در صادقیه ، راهی جدید به سلامت دندانی ؛ سلام دوستان! امروز قصد دارم درباره مرکز ایمپلنت دیجیتال در صادقیه صحبت کنم و به

ادامه مطلب
لطفا امتیاز دهید