آخرین مقالات

ایمپلنت دندان آسیاب

  ایمپلنت دندان آسیاب | مراحل + مزایا و مراقبت ایمپلنت دندان اسیاب، یکی از مدرن‌ترین روش‌های درمانی در دندان‌ پزشکی است که به وسیله آن،

ادامه مطلب »

ایمپلنت فک پایین

ایمپلنت فک پایین ،  راهنمای جامعی برای سلامت دهان و دندان . در این مقاله، قصد داریم به شما اطلاعاتی جامع در مورد ایمپلنت فک پایین

ادامه مطلب »

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو ، سلام به دوستان عزیز، امروز، می‌خواهم درباره ایمپلنت دندان جلو صحبت کنم. ایمپلنت دندان جلو یکی از راه‌حل‌هایی است که در صورت از

ادامه مطلب »

ایمپلنت دندان کودکان

ایمپلنت دندان کودکان : راهکاری مدرن برای بهبود جهان لبخند کودکان . دوست عزیز! اگر به دنبال راهکاری موثر برای بهبود جهان لبخند کودکان خود هستید، ایمپلنت

ادامه مطلب »
کامپوزیت ونیر چیست و چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت ونیر چیست و چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت ونیر چیست و چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت ونیر چیست و چگونه انجام می شود؟

کامپوزیت ونیر یک روکش ساخته شده از رزین سفید است که مانند لایه ای روی دندان ها چسب می شوند و شکل دندان ها را تغییر می دهد. کامپوزیت ونیر برای تغییر شکل ظاهری دندان ها، اصلاح خط لبخند، اصلاح نقص در طول دندان ها و پر کردن فواصل دندانی به کار می رود. 

اگر یک لبخند زیبا می خواهید، از همان هایی که برق می زند و دیگران محو لبخندتان می شوند، پس دنبال راه های زیبا کردن دندان ها و خط لبخندتان باشید. امروزه استفاده از روش های مدرنی چون کامپوزیت ونیر و روکش های دندان برای اصلاح خط لبخند بسیار رایج شده است. 

این روکش ها لایه، از موادی هستند که به دندان های جلو می چسبند و به خاطر رنگ و موادی که دارند زیبایی دندان ها را دو چندان می کنند.

در حقیقت با استفاده از روکش ها و کامپوزیت دندان ها زیبایی دندان هایتان را حفظ می کنید. لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیت ونیر یکی از انواع روکش های زیبایی دندان ها هستند. برای اطلاع از قیمت کامپوزیت ونیر به مرکز دندانپزشکی مستر ایمپلنت مراجعه کنید. 

در این مقاله درباره کامپوزیت ونیر و چگونگی انجام آن مطالبی ارائه می شود.

کامپوزیت ونیر
کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر

هزینه کامپوزیت کردن دندان ها کمتر از لمینت های سرامیکی است. در این نوع روکش دندان ها برای چسب شدن روکش تراش داده نمی شوند. به همین دلیل محبوبیت بیشتری دارند. اما از طرفی استحکام این نوع روکش کمتر از نمونه ی سرامیکی است. 

همچنین این نوع کامپوزیت لکه پذیر است و باید برای تمیز کردن آنها هر چند مدت یکبار اقدام کرد؛ اگرچه نمی توان کامپوزیت های دندانی را ترمیم یا تمیز کرد بلکه باید آنها را تعویض نمود.

همچنین طول عمر کامپوزیت ها بین 5-7 سال است. اما در مقایسه با نوع سرامیکی آن که عمر آن بین 7 تا 10 سال است. برای انجام کامپوزیت ونیر ممکن است یک تا دو جلسه به دندانپزشک مراجعه کنید. جلسه اول برای بازبینی اطلاعات و سوابق و بررسی وضعیت دندان هایتان و جلسه دوم برای اجرای آن؛ ممکن است همه اینها در یک جلسه اتفاق بیفتد.

برای این منظور دکتر دندانپزشک درباره چگونگی و حالت کامپوزیت و رنگ آن با شما مشورت خواهد کرد. چرا که دندان هایتان را می توانید طبق سلیقه خود شکل دهید.

چگونگی انجام کامپوزیت ونیر

از آنجایی که کامپوزیت دندان در یک جلسه انجام می شود و نیاز نیست تا به لابراتوار فرستاده شود. پس همه موفقیت کامپوزیت در وهله اول به مهارت دندانپزشک بستگی دارد. اینکه چطور بتواند دندان را شکل دهد و آنها را متناسب با چهره شما شکل دهد. در این قسمت مراحل انجام کامپوزیت ونیر بررسی می شود.

ـ بررسی دندان ها

قبل از هر کاری باید به درمان آسیب دیدگی ریشه ای دندان ها و لثه ها پرداخته شود؛ چرا که برطرف کردن عفونت ها و دیگر مشکلات دندانی باعث می شود تا بعد از چسباندن کامپوزیت دندان ها دچار آسیب جدی نشوند.

ـ آماده سازی اولیه دندان برای انجام کامپوزیت

قبل از جای گذاری روکش کامپوزیت باید دندان ها را تمیز و مرتب کرد تا بتوان بقیه مراحل را انجام داد.

ـ انتخاب رنگ کامپوزیت دندان

سوالات متداول لمینت دندان
انواع رنگ کامپوزیت دندان

در این مرحله است که رنگ کامپوزیت توسط دندانپزشک و با استفاده از سایه سیمان متناسب با رنگ پوست، چهره و روشنایی آن را مشخص می کند. رنگ کامپوزیت های دندانی به شدت لمینت های سرامیکی طبیعی نیستند و شبیه رنگ طبیعی دندان ها نیستند.

ـ آماده سازی دندان ها

شستن، تمیز کردن و اسید زدن و بعد از آن خشک کردن دندان برای چسباندن کامپوزیت ها نیاز است. در این مرحله است که اگر تمیز کاری دندان درست انجام نشود ممکن است کامپوزیت ونیر درست چسبانده نشود.

ـ چسباندن کامپوزیت ونیر

ـ پالیش کردن و آرایش نهایی کامپوزیت دندانی.

ـ شست و شو و ضدعفونی کردن لثه ها و دهان پس از انجام کامپوزیت.

منع کامپوزیت ونیر برای چه افرادی لازم است؟

کامپوزیت یک روکش غیر طبیعی است که بهر حال با ورود به دهان ممکن است برای بعضی از افراد دچار مشکل کند.
کامپوزیت در جنس های مختلف مواد از جمله: ماتریکس رزینی، ذرات فیلر، عامل اتصال دهنده ماتریکس و فیلر، آغازگر و تسریع کننده واکنش پلیمریزاسیون. اما این مواد مشکلاتی برای افراد به وجود بیاورد و یا منع مصرف برای بعضی افراد چون:

ـ دندان قروچه کردن در افرادی که این عادت را دارند و دچار ساییدگی دندان می شوند.

ـ ساییدگی دندان در افرادی که به شدت به این عادت دچار هستند. برای انجام تمامی خدمات دندانپزشکی و اطلاع از قیمت کامپوزیت ونیر به مستر ایمپلنت مراجعه کنید.

ـ افرادی که دارای دندان هایی بهم ریخته و نامرتب است که نیاز به رفع آنها دارند و باید با ارتودنسی یا جراحی رفع شوند.

ـ کسانی که لثه های مناسبی برای انجام کامپوزیت ندارند و دچار عفونت یا ضعف لثه هستند. اگر بتوان این عفونت را برطرف کنید می توانید از این روش استفاده کنید.

ـ افرادی که بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمی کنند. بعضی از افراد بهداشت دهان و دندان خود را رعایت نمی کنند. اگر کامپوزیت ها را مرتبا تمیز نکنید و بهداشت رعایت نشود. ممکن است مشکلات عفونتی برای لثه ها و حتی استخوان فک و ریشه دندان طبیعی به وجود بیاید.

 

قیمت کامپوزیت ونیر در مستر ایمپلنت

قیمت کامپوزیت ها بسته به مقدار واحد دندانی، وسعت کار، زیر سازی و آماده سازی دندان ها، عفونت یا جراحی و پایه سازی دندان ها، دستمزد دندانپزشک متخصص و دیگر موارد است. همچنین نوع مواد و برند مصرفی در آن نیز یکی از عوامل مهم در تعیین قیمت کامپوزیت میسر است. 

همچنین رنگ کامپوزیت ها نیز در تعیین قیمت مؤثر است. معمولا رنگ کامپوزیت ها در انواع: دسته A مایل به قهوه ای، دسته B مایل به زرد، دسته C مایل به خاکستری ـ زرد، دسته D مایل زرد ـ قرمز

همپنین تکنیک دندانپزشک و کیفیت پالیش نیز از دیگر عوامل مؤثر در تعیین قیمت کامپوزیت ونیر است. همچنین استفاده از نوع فلزات در تاج دندان نیز باعث افزایش یا کاهش قیمت می شود. مثلا برای تاج دندان از طلا استفاده شود. 

با این حال شما می توانید در مستر ایمپلنت بهترین قیمت ها را ببینید. چرا که این مرکز ایمپلنت در غرب تهران همه خدمات را با کیفیت عالی و قیمت مناسب ارائه می دهد و در حال حاضر بهترین قیمت ایمپلنت دندان در تهران را ارائه می دهد.

2ـ روش درمانی جراحی برای آندربایت دندان

اگر آندربایت در حد متوسط تا شدید باشد، برای اصلاح آن از جراحی استفاده می شود. استفاده از روش جراحی در کودکان پاسخ درستی نخواهد داد چرا که استخوان های فک پس از جراحی رشد و حرکت خواهد کرد. 

بنابراین روش جراحی یک روش قطعی برای درمان آندربایت در بزرگسالان است. این جراحی توسط متخصص فک و دهان صورت می گیرد. این جراحی بسته به شرایط هر فرد متفاوت است.

 اما به طور کلی برای حل آندربایت، دندان های پایین را به عقب و دندان های جلو را به سمت جلو می برند. قبل از انجام چنین جراحی نیاز است که فرد تحت درمان ارتودنسی و اصلاح دندان ها قرار بگیرد.

ممکن است به خاطر سختی جراحی یا هزینه ی بالای آن نسبت به روش غیر جراحی دودل شوید. اما برای داشتن لبخندی زیبا و ظاهری جذاب تر بهترین روش درمانی برای بزرگسالان را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری مطلب

با ما در تماس باشید

  • تهران ,فلکه دوم صادقیه, خیابان آیت الله کاشانی
    جنب بانک سرمایه , ساختمان فربد پلاک 258.
    طبقه 4 واحد
  • 02144045596

  • 09302994400

  • info@mr-implant.com

آخرین مطالب وبلاگ

ایمپلنت دندان اسیاب
مقالات
mehdi mrmj

ایمپلنت دندان آسیاب

  ایمپلنت دندان آسیاب | مراحل + مزایا و مراقبت ایمپلنت دندان اسیاب، یکی از مدرن‌ترین روش‌های درمانی در دندان‌ پزشکی است که به وسیله آن،

ادامه مطلب
4.7/5 - (4 امتیاز)