آخرین مقالات

ایمپلنت دندان آسیاب

  ایمپلنت دندان آسیاب | مراحل + مزایا و مراقبت ایمپلنت دندان اسیاب، یکی از مدرن‌ترین روش‌های درمانی در دندان‌ پزشکی است که به وسیله آن،

ادامه مطلب »

ایمپلنت فک پایین

ایمپلنت فک پایین ،  راهنمای جامعی برای سلامت دهان و دندان . در این مقاله، قصد داریم به شما اطلاعاتی جامع در مورد ایمپلنت فک پایین

ادامه مطلب »

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو ، سلام به دوستان عزیز، امروز، می‌خواهم درباره ایمپلنت دندان جلو صحبت کنم. ایمپلنت دندان جلو یکی از راه‌حل‌هایی است که در صورت از

ادامه مطلب »

ایمپلنت دندان کودکان

ایمپلنت دندان کودکان : راهکاری مدرن برای بهبود جهان لبخند کودکان . دوست عزیز! اگر به دنبال راهکاری موثر برای بهبود جهان لبخند کودکان خود هستید، ایمپلنت

ادامه مطلب »
ارتودنسی سرامیکی چیست و چگونه انجام می شود

ارتودنسی سرامیکی چیست و چگونه انجام می شود؟

ارتودنسی سرامیکی چیست و چگونه انجام می شود؟

ارتودنسی سرامیکی چیست و چگونه انجام می شود

ارتودنسی سرامیکی یکی از شاخه های تخصصی دندانپزشکی است. یکی از خاصیت های آن هم رنگ بودن با دندان ها است. اگر بنا به نظر پزشک نیاز به ارتودنسی دارید. ولی اقدام به ارتودنسی نکرده اید و از ظاهر ارتودنسی روی دندان تان خوشتان نمی آید. پس نگرانی تان بی مورد است. امروزه روش های زیادی به صورت ارتودنسی نامرئی یا هم رنگ بودن با دندان ها وجود دارد که ترس از سیم های فلزی روی دندان در گذشته بی مورد است. پس اگر می خواهید تغییری در چهره داشته باشید. به یک متخصص ارتودنسی حاذق در مستر ایمپلنت مراجعه کرده و پس از گذراندن طول درمان از زیبایی دندان هایتان لذت ببرید.

در این مقاله اطلاعاتی درباره ارتودنسی سرامیکی و مزیت های آن به شما ارائه می دهیم.

ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی به مرتب سازی دندان ها توسط براکت های سرامیکی می گویند. تشخیص این نوع ارتودنسی بر حسب سوابق بیولوژیکی فرد بیمار توسط متخصص ارتودنسی صورت می گیرد. ارتودنسی سرامیکی بر روی دندان های نامرتب، ناصاف و مشکلات فک انجام می شود.

دکتر پس از اینکه تشخیص داد که مشکل دندانی شما از فک است یا نامرتب بودن دندان ها، اقدام به انجام ارتودنسی می کند. بنا به سلیقه فرد و نظر پزشک متخصص می توان از ارتودنسی سرامیکی استفاده کرد. ارتودنسی سرامیکی در دو نوع ثابت و متحرک وجود دارند.

همچنین بزرگترین مزیت این نوع ارتودنسی هم رنگ دندان بودن است. با این خصوصیت می توانید به راحتی ارتودنسی دندان تان را انجام دهید و نگران ظاهر بد دندان تان تا تمام شدن دوره درمان نباشید.

گاهی قبل از انجام ارتودنسی سرامیکی پزشک متخصص تشخیص می دهد که همراه با ارتودنسی سرامیکی، جراحی فک نیز انجام دهد. چرا که پزشک متخصص با بررسی فک بیمار متوجه مشکلاتی در آن ناحیه شده است که ابتدا باید آن را برطرف نماید تا ارتودنسی پاسخ درستی بدهد.

دلایل استفاده از ارتودنسی

در صورتی از ارتودنسی سرامیکی استفاده می شود که دندان ها به چند حالت زیر وجود داشته باشند:

ـ زمانی که دندان های بالا به طور کامل بر دندان های پایین با قدرت زیاد تحت پوشش قرار می دهد. یعنی دندان های بالا جلوتر از دندان های پایین است و این باعث ایجاد فشار شدید روی دندان های پایین می شود.

ـ قرار گیری دندان ها به صورت بولداگ باشد. در این صورت دندان های پایین خیلی جلوتر از دندان های بالا است.

ـ وقتی غذا جویده می شود دندان های بالا به صورت عرضی درست روی دندان های پایین قرار نمی گیرد.

ـ باز ماندن فک از جلو یا عقب یا کناره ها.

ـ شلوغی دندانها و فشار آنها بر هم.

ـ فضاهای خالی غیر استاندارد بین دندان ها.

ـ عدم همسانی خط میانی دندان های بالا و پایین.

دلایل استفاده از ارتودنسی

میخوام بیشتر بدونم: ایمپلنت فرانسوی mib ام آی بی

مزایای ارتودنسی سرامیکی

ارتودنسی سرامیکی همانند ارتودنسی یا بریس های فلزی هستند. اما در این نوع به جای استفاده از براکت و سیم فلزی خاکستری رنگ، از براکت شفاف یا رنگی استفاده می شود. این مورد یکی از مزیت های ارتودنسی سرامیکی است. در ادامه با دیگر مزایای ارتودنسی سرامیکی آشنا می شویم.

ـ زیبایی ظاهری دندان در استفاده از بریس سرامیکی بیشتر مشهود است. چرا که از بریس های فلزی در آن استفاده نمی شود. پس این علت باعث می شود که فرد بیمار زودتر از موعد، این بریس ها را خارج نکند. ماندن این بریس ها به طور طولانی پاسخ بهتری در درمان خواهد داد.

ـ اگر از الاینرهای شفاف برای ارتودنسی استفاده شود. به طور قطع می توان گفت ارتودنسی سرامیکی طول درمان کمتری دارد. معمولا طول درمان آن 18 تا 36 ماه است. اما در الاینرهای شفاف این زمان بیشتر خواهد بود.

ـ تنوع در رنگ های بریس سرامیکی.

ـ عدم تداخل در تصویربرداری های اشعه ایکس بر خلاف بریس های فلزی.

بالا بودن قیمت ارتودنسی سرامیکی یکی از معایب قابل توجه این نوع ارتودنسی خواهد بود. اما اگر این نوع ارتودنسی را انتخاب کردید بخاطر قیمت بالای آن باید ریسک اشتباه را پایین آورد. با مراجعه به مستر ایمپلنت می توانید با متخصصین مجرب مشورت کنید. همچنین ریسک اشتباه و هزینه مجدد را کاهش دهید.

نحوه درمان براکت سرامیکی

نحوه درمان براکت سرامیکی

در درمان با ارتودنسی دو ابزار ثابت و متحرک وجود دارد. اما وظیفه هر دو ابزار تغییر فک و دندان ها به حالت استاندارد و مرتب است. بر اساس مواردی که گفته می شود می توان از نوع ثابت یا متحرک در ارتودنسی استفاده کرد. شدت نامرتب بودن دندان ها، سن بیمار، ویژگی های فیزیولوژیکی بیمار از عوامل مؤثر در انتخاب نوع ارتودنسی است.

ارتودنسی سرامیکی یکی از انواع ارتودنسی ها است. دستگاه ارتودنسی سرامیکی با فشار آرامی که در طول زمان معین بر دندان ها می آورد، باعث تغییر وضعیت دندان ها به طور استاندارد می شود. این فشار روی فک نیز اثر گذار است و می توان آن را به طور دلخواه تغییر داد.

البته بنا به موقعیت دندان ها نیز این ارتودنسی فقط در پشت دندان ها یا فقط در روی دندان ها و یا در دو طرف اعمال می شود. اگر شدت خرابی در سمتی از دندان ها بیشتر باشد. متخصص ارتودنسی فشار اعمال شده در آن قسمت را بیشتر یا کمتر می کند. این عمل باعث می شود که تغییر دندان ها به درستی صورت بگیرد. گاهی قبل از انجام ارتودنسی با بررسی های انجام شده روی فک مشخص می شود که نیاز به جراحی دارد. چرا که گذاشتن ارتودنسی روی دندان ها هم ممکن است تأثیری نداشته باشد و این مشکل از فک فرد بیمار باشد.

قیمت ارتودنسی سرامیکی

در اصلاح ناهماهنگی های دندانی و فک از روش های مختلف ارتودنسی و یا جراحی استفاده می شود. اما شاید برای شما هم قابل مشاهده باشد که انجام ارتودنسی سرامیکی یا هر روش دیگر همیشه زمانبر و پر هزینه بوده است. پس این نکته برای انجام ارتودنسی اهمیت زیادی ندارد و ماندگاری، کیفیت درمان و مواد لازم است که مهم می شود. پس با مراجعه به مستر ایمپلنت در قیمتی مناسب با کیفیتی بالا دندان هایی مرتب داشته باشید. البته ما در مستر ایمپلنت قیمت تمام خدمات خود را درج کرده ایم و شما می توانید قیمت ایمپلنت دندان، قیمت ارتودنسی و قیمت ایمپلنت کره ای و ایرانی و دیگر برند ها را ببینید.

هزینه ارتودنسی سرامیکی نسبت به انواع دیگر ارتودنسی بیشتر است. اما همین قیمت ها نیز متغیر است. چرا که عوامل زیادی در تعیین قیمت مؤثر است. در مستر ایمپلنت پس از معاینه و مشورت با پزشک متخصص تعیین قیمت صورت می گیرد. ممکن است در بعضی از افراد نیاز باشد تا ارتودنسی مدت زمان بیشتری روی دندان ها قرار بگیرد. یا اینکه قبل از ارتودنسی یا بعد از آن جراحی صورت بگیرد. پس همه اینها در قیمت ارتودنسی سرامیکی تأثیر دارد.

اشتراک گذاری مطلب

با ما در تماس باشید

  • تهران ,فلکه دوم صادقیه, خیابان آیت الله کاشانی
    جنب بانک سرمایه , ساختمان فربد پلاک 258.
    طبقه 4 واحد
  • 02144045596

  • 09302994400

  • info@mr-implant.com

مطالب مرتبط

ایمپلنت دندان اسیاب
مقالات
mehdi mrmj

ایمپلنت دندان آسیاب

  ایمپلنت دندان آسیاب | مراحل + مزایا و مراقبت ایمپلنت دندان اسیاب، یکی از مدرن‌ترین روش‌های درمانی در دندان‌ پزشکی است که به وسیله آن،

ادامه مطلب
لطفا امتیاز دهید