آخرین مقالات

ایمپلنت دندان آسیاب

  ایمپلنت دندان آسیاب | مراحل + مزایا و مراقبت ایمپلنت دندان اسیاب، یکی از مدرن‌ترین روش‌های درمانی در دندان‌ پزشکی است که به وسیله آن،

ادامه مطلب »

ایمپلنت فک پایین

ایمپلنت فک پایین ،  راهنمای جامعی برای سلامت دهان و دندان . در این مقاله، قصد داریم به شما اطلاعاتی جامع در مورد ایمپلنت فک پایین

ادامه مطلب »

ایمپلنت دندان جلو

ایمپلنت دندان جلو ، سلام به دوستان عزیز، امروز، می‌خواهم درباره ایمپلنت دندان جلو صحبت کنم. ایمپلنت دندان جلو یکی از راه‌حل‌هایی است که در صورت از

ادامه مطلب »

ایمپلنت دندان کودکان

ایمپلنت دندان کودکان : راهکاری مدرن برای بهبود جهان لبخند کودکان . دوست عزیز! اگر به دنبال راهکاری موثر برای بهبود جهان لبخند کودکان خود هستید، ایمپلنت

ادامه مطلب »
تاثیر سیگار بر کاشت دندان

تاثیر سیگار بر کاشت ایمپلنت دندان

تاثیر سیگار بر کاشت ایمپلنت دندان

تاثیر سیگار بر کاشت دندان

تاثیر سیگار بر کاشت ایمپلنت

در این مقاله به بررسی تاثیر سیگار بر کاشت ایمپلنت میپردازیم. چرا که قیمت ایمپلنت دندان معمولا زیاد است و اکثر افراد به دنبال حفظ دندان کاشته شده برای مدت طولانی هستند.

 امیدواریم با خواندن این مقاله میزان سیگار خود را کاهش دهید. یک تیم پزشکی اسپانیایی با انجام یک آزمایش بر روی فراد سیگاری و غیر سیگاری میزان نرخ شکست و تاثیر سیگار در کاشت ایمپلنت را مشخص نمودند.

پزشکان اسپانیایی به سرپرستی دکتر آرتورو سانچز پرز (Arturo Sanchez Perez) از محققان دانشگاه Murcia در اسپانیا با آزمایش بر روی 165 بیمار توانستند تاثیر سیگار بر ایمپلنت های دندانی را در افراد نشان دهند. 

طبق اعلام این متخصصان تعداد 95 ایمپلنت بر روی افراد سیگاری و تعداد 70 ایمپلنت بر روی افراد عادی به کار رفت که آمار شکست در افراد سیگاری 16.8 دهم درصد و در افراد عادی 1.6 دهم درصد بود.

از 95 ایمپلنت کاشته شده برای افراد سیگاری تعداد 15 ایمپلنت با شکست مواجهه شد و 80 عمل ایمپلنت دندان موفق بود. از تعداد 70 ایمپلنت کاشته شده برای افراد غیر سیگاری تنها یک ایمپلنت موفق نبوده و در 69 فرد دیگر عمل کاشت دندان کاملا موفقیت آمیز بوده است.

طبق این گزارش افرادی که روزانه کمتر از 10 نخ سیگار استعمال میکنند؛ نرخ شکست ایمپلنت 12 درصد و افرادی که روزانه بیش از یک پاکت سیگار مصرف میکنند، نرخ شکست ایمپلنت آنها معادل 31 درصد است.

افراد سیگاری این مقاله را از دست ندهند

سخترین کار دنیا بعد از معدن در اسکاندیناوی، ترک سیگار است. آیا باید سیگار را ترک کرد؟

ما در اینجا به شما راهنمایی هایی میکنیم که حداقل در زمان کاشت ایمپلنت افراد سیگاری دچار مشکلات کمتری شوند.

به یاد داشته باشید سیگار به تدریج دندان های اصلی شما را از بین میبرد و موجب مرگ تدریجی دندان های معصوم و بیگناه می شود. 😢😩😩😩

تاثیر سیگار بر دندان

دلایل تاثیر سیگار بر کاشت ایمپلنت

در همین مقاله پزشکان شرح دادند که علت ناموفق بودن این تعداد بالا کاشت ایمپلنت در افراد سیگاری به دلیل آلوده بودن دهان بیمار به مواد و باکتری ها مضرر بوده که سبب خشکی دهان، عفونت و پایین آمدن سطح خونرسانی در محل جراحی لثه بیمار بوده است.

این تیم تحقیقاتی در ادامه توصیه کردند افراد سیگاری میبایست از ده روز قبل از کاشت ایمپلنت اقدام به کاهش مصرف سیگار کنند و نهایتا در روز 5 نخ سیگار استعمال کنند. همچینین روزانه 5 مرتبه استفاده از مسواک و دهان شویه میتواند تاثیر بسزایی در کاهش آلودگی های دهان متقاضی ایمپلنت داشته باشد.

همچنین بعد از کاشت ایمپلنت تا ده روز میبایست از استعمال سیگار پرهیز کنند و همچنان به حفظ بهداشت دهان توجه ویژه داشته باشند. این تیم تحقیقاتی در ادامه اشاره نمودن تاثیرات سیگار بر روی سلامت دهان و دندان به شدت مخرب میباشد و در طولانی مدت میتواند مشکلات جدی بر روی سلامت افراد ایجاد کند.

مواد مضرر در سیگار خطر ابتلا به عفونت های بعد از جراحی لثه را به شدت افزایش میدهد و یا میتواند باعث کند شدن روند بهبود لثه بعد از جراحی گردد.

ایمپلنت برای افراد سیگاری

کاشت ایمپلنت برای افراد سیگاری غیرممکن نیست و تنها درصد کمی از افراد سیگاری بعد از ایمپلنت مجبور می‌شوند ایمپلنت‌ هایشان را تعویض کنند. قبل از ایمپلنت باید میزان مصرف سیگار را نصف کنید. با توجه به ارتباط ایمپلنت و سیگار، اگر نمی‌توانید به طور کامل آن را کنار بگذارید؛ بهتر است مصرف آن را به پنجاه درصد برسانید.

همچنین می‌بایست تاثیر سیگار بر ایمپلنت را جدی بگیرید و به طور منظم به دندانپزشکی مراجعه کرده تا از بروز عفونت و آسیب به لثه و سایر بافت‌ها جلوگیری کنید. اگر با توجه به این نکات موفق نشدید میزان ان را کاهش یا به طور کامل ترک کنید، دستورالعمل‌های زیر را انجام دهید.

Patch نیکوتین استفاده کنید.
• تا 48 ساعت پس از جراحی از استعمال آن پرهیز کنید.
• از پزشک خود درخواست کنید که محل زخم را بخیه بزند.
• سیگار و ایمپلنت کاملا باهم مرتبط هستند بنابراین هنگام سیگار کشیدن گاز استریل را روی آن نگه دارید.
• اگر می‌توانید عادت دیگری را جایگزین سیگار کشیدن کنید.

تاثیر سیگار بر دندان

تنباکو از جهات زیادی روی دهان و دندان‌هایتان تاثیر می‌گذارد. سیگار این توانایی را دارد که از مقابله باکتری‌های مفید در برابر بروز عفونت جلوگیری کند. در این هنگام باکتری‌ها زیاد شده و باعث افزایش بیماری‌ های دهان و دندان یا زخم لثه شود.

 همچنین با مصرف سیگار ممکن است دندان‌ هایتان به مرور زمان زرد شده و در موارد شدید‌تر باعث نیاز به روت کانال می‌شود.

ذرات موجود در تنباکو و توتون سیگار باعث سایش دندان‌ ها و از بین رفتن پوشش مینای دندان و درنتیجه افتادن دندان شده که در این صورت با توجه به تاثیر سیگار بر ایمپلنت، حتی اگر بخواهید کاشت دندان انجام دهید، این جراحی با شکست ممکن است مواجه شود. 

حتما به این موضوع آگاه هستید که بیش از یک سوم افراد سیگاری حداقل سه مشکل در ارتباط با دهان و دندان را دارند.

به طور مثال بیماری‌هایی مانند تولید کاکولوس، خشکی دهان و خونریزی لثه از عوارض سیگار روی دندان‌ ها است.

دلایل کاهش بزاق دهان در خواب

افراد سیگاری همیشه در معرض خطرات سیگار بر سلامتی دهان و دندان هستند. بیماری های عفونی , باکتریایی و قارچی همیشه افراد سیگاری را تهدید میکند.

علت اصلی این خطرات وجود بیش از 200 ماده مضرر در سیگار و تاثیر آن بر سلامت دهان و دندان است. سیگار میتواند در افراد سیگاری ترشح بزاق دهان را به شدت کاهش دهد.

کاهش بزاق دهان در خواب به تکثیر بیش از حد باکتری های مخرب و ایجاد پلاک های دندانی منجر میشود. مکانسیم طبیعی بدن ترشح بزاق به میزان کافی برای تمیز نگه داشتن دهان و مجاری تنفسی است که استعمال مداوم دخانیات و الکل میتواند این مکانسیم دفاعی بدن را از کار بی اندازد. رشد باکتری ها در دهان باعث تسریع روند پوسیدگی دندان میشود.

تاثیر سیگار بر کاشت دندان

چرا کاشت ایمپلنت مهم است

این خیلی مهم است که پزشک شما متخصص پروتز یا ایمپلنت باشد. به این دلیل که میتواند با مهارت های خود عمر طولانی ایمپلنت را برای شما تضمین کند. در بازار ایران برندهای مختلفی برای ایمپلنت وجود دارد.

همیشه به یاد داشته باشید یک انتخاب خوب برای ایمپلنت میتواند از هزینه های بیهوده در آینده و حتی دوباره کاری جلوگیری کند. یکبار و مطمئن اقدام به کاشت ایمپلنت کنید.

برای مشاهده قیمت ایمپلنت و هزینه های کاشت ایمپلنت در ایران به این صفحه مراجعه کنید.

نکات مهم برای کاشت ایمپلنت دندان

درست است که ایمپلنت دندان می‌تواند جایگزین خوبی برای دندان‌های طبیعی باشد ولی اگر فرایند کاشت ایمپلنت بدرستی انجام نشود، ممکن است عوارضی ایجاد شود. 

در صورتیکه قبل از کاشت ایمپلنت بررسی‌های دقیق از لحاظ وجود استخوان کافی، فضای مزیو دیستالی و اکلوزالی کافی وجود یا عدم وجود لثه چسبنده انجام شود و توسط دندانپزشک متخصص در محل صحیح انجام شود، عوارضی نخواهد داشت.

بعد از ایمپلنت تا چند رو میبایست فشار به فک وارد نشود. بهتر است از سوپ ها و مایعات که داغ نیستند استفاده شود تا لثه بهبود پیدا کند و به فک فشاری وارد نشود این دوره ممکن است تا 5 روز به طول بی انجامد.

ایمپلنت در حقیقت یک جایگزین دندان است که به اندازه دندان های اصلی نیاز به مراقبت و نگهداری دارید؛ ایمپلنت هم نیاز به مسواک زدن، نخ دندان کشیدن و تمیزی دهان دارند تا عمر بالایی داشته باشند. 

با این حال لازم است شما اصول نگهداری از ایمپلنت دندان را رعایت کنید. همچنین کاشت آن را نیز در مرکزی معتبر انجام دهید. که در این زمینه ما بهترین مرکز ایمپلنت دندان در غرب تهران یعنی مستر ایمپلنت را معرفی می کنیم.

کلینیک دندانپزشکی مستر ایمپلنت

برای معاینه و مشاوره رایگان توسط متخصص ایمپلنت با شماره های زیر تماس بگیرید.

صادقیه – خیابان آیت الله کاشانی جنب بانک سرمایه ساختمان فربد پلاک 258 طبقه 4 واحد 25

اشتراک گذاری مطلب

با ما در تماس باشید

  • تهران ,فلکه دوم صادقیه, خیابان آیت الله کاشانی
    جنب بانک سرمایه , ساختمان فربد پلاک 258.
    طبقه 4 واحد
  • 02144045596

  • 09302994400

  • info@mr-implant.com

مطالب مرتبط

لطفا امتیاز دهید